2017 Güncel Sigara Fiyatları Ne Kadar?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Sigara içmek birçok kişiye hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından büyük problemleri getirmekle birlikte fiyatların artması sigara kullananların ceplerinden bir nebze daha kısmak zorunda kalmasına neden oluyor. Özellikle sigarayı tiryakilik derecesinde kullanan ve bırakamayanlar günde 4-5 pakete kadar kullanabilmektedir. Ülkemizde ise kişi başı sigara kullananların tükettiği paket ise 1,5 paket olarak bilinmektedir. Yani 11 tl lik bir sigara alan kişi günde 16,5 tl ayda ise 500 tl tutarında ödeme yaparak sigara kullanıyor. Asgari ücret ise Ocak ayından itibaren net 1400 tl olmuşken sigara tüketimine 500 tl harcamak gerçekten büyük lüks ve büyük israf olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde sigara zammının yapılmadan önceki fiyatlarının yüksek olduğuyla ilgili haberlerimizde vatandaşın kendi omzuna yüklediği ve bağımlılık yaratan bu illetten kurtulması için birçok sağlık makalesi yayınlamıştır. Bugün ise 2017 zamlarının da yapılması ve 2017 zamlı sigara fiyatlarının ortaya dökülmesiyle birlikte artık tablo iyice içler acısı hale gelmektedir. Türk insanı sigara kullanmaya devam ettiği sürece doğaya, kendi sağlığına ve bütçesine zarar vermeye devam edecek gibi görünüyor. Sigara kullanımı ülkemizde artmakla birlikte özellikle genç nesilde özenti haline geldiği için bağımlılık yaratmaktadır.

sigara-fiyatlari-zamlandi1

Maliye Bakanı Ağbal ÖTV zammı hakkında konuştu. Yaptığımız hesaplamalara göre artış, sigara fiyatlarına yüzde 5-6 oranında bir yükseliş getiriyor. Buradaki 7 kuruşluk maktu vergi artışına bağlı olarak paket başına ortaya çıkabilecek fiyat artışı 50 kuruş olacak” dedi.

Yeni sigara ve alkol zammı sonra yeni sigara fiyatları ne kadar olacak? Pmaktif.com’da yeni zamlı sigara fiyat listesi yayınlandı. Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre Alkollü içkiler ile tütün ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi’ne zam geldi. Sigara yazında zamlanmıştı. Sigara için Temmuz ayında 11 Tl’ye satılan Marlboro 13 Tl’ye çıkmıştı. PMAktif portalı sigara satış ruhsatına sahip satış noktaları için hazırlanmıştır ve üyelik gerektirir.

Yeni Sigara Fiyatları 2017 Güncel Liste

Bir süredir beklenen sigara fiyatları zammı için sonuca ulaşıldı. Tiryakileri oldukça ilgilendiren bu durum için Güncel Sigara Fiyatları Listemizi takip edebilirsiniz. Bu listeyi son gelişmeleri takip ederek sürekli güncelliyoruz.Sigarayı hayatınızdan çıkarıp, hem sağlıklı yaşayabilir hem de ayda 300 TL Simgesi tasarruf sağlayabilirsiniz. Üstelik bırakmak sanıldığından daha kolay. Sigaranın zararları hakkında bilgi almak ve ondan kurtulmak için sigarayı bırakmak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sigara Fiyatları 2017

sigara-zam11
sigara-zam111
Sponsorlu Baglantılar

Kelimeler :

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
Karışık Masaüstü Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ