Berat Kandili

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Yarın Berat Kandili ve Berat Kandili Müslümanlar için kurtuluş, af ve arınma gecesi anlamına geliyor. 4 Temmuz 2012 ‘yi 5 Temmuz 2012’ye bağlayacak gece kutlanacak olan Berat Kandili için Müslümanlar için günahlardan arınma, af dileme, kurtuluş için çaba gösterme ve küs olduğu kişilerle barışma günüdür. Bir nevi Müslümanlığın gerektirdiği herşeyi yapmamız gerektiği bu gecede ellerimizi açarak Yüce Allah’a dua etmemiz için çok önemli bir gün..

Günlük hayatta birçok saçma koşturmaların içerisine girerek, özümüzü unutmamıza ve çok farklı şeylerde mutluluk aramamıza sebep olan herşeyden arınarak, kendimizi bulmamızı, Müslüman olduğumuzu hatırlayarak tekrar geri dönmek için fırsat yaratabilecek bir gün. Çarşamba gününü perşembe gününe bağlayan 4 – 5 temmuz 2012 gecesi Berat Kandili kutlanacak. Birçok Tv ekranında gece geç saatlere kadar Kuran ve Ayetler okunarak dualar edilecek. Birçok kişi Berat Kandilinde namaz kılacak ve uzun süredir yaptığı günahları için tövbe edecek. Bu güzel günde sizde görevlerinizi yerine getirmek için 4 temmuz gecesi için plan yapmayın. Borçlarımızdan, suç ve cezalardan kurtulmak için Berat kandili tam anlamıyla bir fırsat olabilir.

Berat Kandili gecesi yapılması gereken ibadetleri unutmayıp, Müslümanlığın gerekliliğini yerine getirmeliyiz. Berat gecesi dualarıda bizlere çok daha fazla yarar sağlayacak ve günahlarımızdan arınmamız için yardım edecek. Berat kandilinde tövbe etmek çok önemlidir. Tövbe edip aynı günahları işlememek için elimizden geleni yaptığımızda Berat Kandilini gerekli şekilde geçirmiş olduğumuz anlamına gelecektir.

Berat Kandili Nedir?, Berat Kandili ne zaman, Berat Kandili Anlamı nedir?, 2012 Berat Kandili, Berat Kandili mesajları, diyanet işleri.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER