Ali Tezel Ne Zaman Emekli Olabilirim?

  Eklenme Tarihi : 13:15 2013
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

ali-tezel-ne-zaman-emekli-olabilirim-firsthaber-2ghbSosyal Güvenlik uzmanı Ali Tezel yaptığı çalışmalarla biliniyor. Emeklilik sistemi gittikçe zorlaşması ve git gide karışık hale gelmesi kafaları karıştırdı. Bu anlamda Sigorta ve Sosyal Güvenlik uzmanı Ali Tezel bizlere doğru ve anlaşılır bilgi veriyor. Ali Tezel sayesinde ne zaman emekli olabilirim? emeklilikte yaş şartı, emeklilik şartları, yeni emeklilik kuralları gibi konularda ayrıntılı bilgiler verebileceğiz. Ayrıca emekli maaşı hesaplama konusunda da ayrıntıları alabileceğimiz Ali Tezel’in bir programda anlattığı üzere emeklilik şartlarını açıklayacağız.

Ali Tezel Emeklilik Şartları

Ali Tezel emekli olmak için 3 şartın olduğunu söylüyor. Bunlardan 1. sinin sigortalılık süresi, 2. si yaş şartı, 3.de prim gün sayısı şartı olarak tanımlıyor. Ali Tezel ne zaman emekli olabilirim sorusunu ise şöyle anlatıyor; sigortalılık süresi 25 yıl olan yani ilk işe giriş ve sigorta yatırma tarihinden itibaren en az 25 yıl geçmiş ve yaşı erkeklerde 60 bayanlarda 58 olan 2045 yılından sonra ise erkeklerde 65 bayanlarda ise 63 olan yaş şartının tamamlanması ve sonrasında ise 7200 prim gün sayısının doldurulmasıyla bugün çalışmaya başlayan bir kişinin emekli olabileceğini belirtiyor.

ne-zaman-emekli-olabilirim

Ali Tezel Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Ali Tezel Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak sigorta ve emeklilik konularında güvenilir isimlerden biri. Hatta Türkiye’de bu konuda en fazla çalışma yapan ve bilinen kişilerden biri olduğunu söylemek. Özellikle son dönemlerde değişimler sonucu kafaları karıştıran Bireysel Emeklilik sistemi konusunda yaptığı araştırma ve yorumları ile bilinmektedir. BES Bireysel Emeklilik sisteminide anlatan Ali Tezel’in bu konudaki düşüncelerinide farklı bir haberimizde bulabilirsiniz. Ali Tezel ne zaman emekli olabilirim sorusunu herkes için elinden geldiğince cevaplandırmaya çalıştığını belirtiyor. Ancak, sistem her geçen değiştiği ve her kişinin emekli olma şartları farklı süre ve prim sayısına dayandığı için mümkün olamadığını söylüyor. Ali Tezel ne zaman emekli olabilirim sorusunu SGK’nın resmi internet sitesinde bulunan Ne Zaman Emekli Olurum sayfasına girerek hizmete başlama tarihi, emeklilik gün sayısı, doğum tarihi vb. alanları doldurarak ne zaman emekli olacakları konusunda bilgi almaları için vatandaşları uyardı. Özellikle emeklilik tarihini merak edenlerin bu sayede ne zaman emekli olabileceklerini kolaylıkla öğrenebileceklerini ifade etti.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
REKLAMLAR
GALERİ
Kaliteli Walpaper – Masaüstü Fotoğrafları
Masaüstü Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları
Desktop Best Masaüstü Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ