Amerikan Futbolunun Parlayan Türk Yıldızı : Tayfun Akyıldız

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışında yaşıyorsak, futbol deyince hemen hemen hepimizin aklına iki kale bir saha, 11 ilk oyunculu kadrolar ve top peşinde koşturan hızlı adamlar gelir. Fakat Amerika’da durum böyle değil. Onlar için futbol kelimesinin zihin tiyatrosunda canlanan şekli, havadaki topun düşeceği yeri izleyen bir çift göze odaklanmış sert yüzlerle başlıyor.
Bu tiyatronun tam ortasında, “Hadi!” yerine “Come on!” diye bağıran oyuncuların arasında bir Türk hayal edin. İşte bu Türk, yazımı adadığım kişi olan Tayfun Akyıldız ‘dır.. Genç yaşına rağmen, henüz lisede Liglerde sahaya çıkmış olan bu genç ve başarılı dostumuz çoğumuz henüz bilmese de Türk adıyla hepimizi bir spor dalında başarıyla temsil ediyor. Birleşik Devletler’de, bir lisede Amerikan Futbolu oynayan ilk Türk unvanını elinde tutmasıyla Türk spor camiasında ve zihnimde bolca ilgi çekmiş ve başarısıyla neşelendirmiş olan Tayfun Akyıldız , CCA Warriors takımında K, OT , P, DE pozisyonlarında kariyerini hâlâ başarıyla devam ettirmekte.
1
Bizler de, yolu açık olduğu her yönden belli olan bu genç arkadaşımızı sevgiyle kucaklıyor ve milletimizi dünyanın en meşhur kıtasında temsil ettiği için teşekkür ediyoruz. Kendisini bu sert ve zorlu sporda başarıya ulaştıran azminin, iyi bir üniversitede okuma konusunda da mutlak zaferle yükselteceği kanısında olduğumuzu söylemek istiyorum.
Tebrikler Tayfun Akyıldız !

Sponsorlu Baglantılar