Asgari Ücretli Çalışana Vergiden Muafiyet

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Asgari ücretli çalışana vergiden muafiyet geliyor. Asgari ücretli çalışanların maaşlarının oldukça düşük olması hükümetin gelir dağılımı konusunda eşitliği sağlaması için çalışmalar başlatmasına neden oldu. Asgari ücret ile evini geçindirmekte zorlananların düşünelerek Asgari ücretlilerden vergi alınmaması konusu gündeme getirildi.

Asgari Ücretliden Vergi Alınmayacak

Asgari ücretli çalışana vergi muafiyeti getirilmesi konusu AK Parti’nin 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Kızılcahamam Asya Termal Tesislerin dile getirildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, Mehmet Ali Şahin Asgari ücretle çalışana vergi muafiyet getirilmesine karar verildiğini açıkladı. Bunu duyan Recep Tayyip Erdoğan “iyi yapmışsınız” diyerek yanıt verdi. Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmaması durumunda ise yıllık ülkemize getireceği bedel ise 12 milyar TL olarak belirtildi.

asgari-ucretliler-vergi-odemeyecek

Asgari Ücretlilere Vergi Muafiyeti Geliyor

Asgari ücretten vergi alınmaması durumunda büyük bir yükün altına girecek olan devlet gelir dağılımındaki eşitsizliği azatlamak için bu uygulamayı kabul edecek gibi görünüyor. Asgari ücretli çalışana vergiden muafiyet haberi henüz kesinleşmedi. Fakat, konunun önümüzdeki günlerde tartışılarak yeni Anayasa’ya eklenmesi düşünülüyor.

Vergi Muafiyeti Kimleri Kapsıyor?

Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmaması durumunda artık Asgari ücretle çalışan kişiler daha fazla ücret alacak. Brüt ücret ile net ücret arasındaki fark oldukça azalacak. Asgari ücretin üzerinde çalışanlar ise uygulamadan yararlanamayacak. Asgari ücretliler ise vergiden muaf olarak işlerine devam edecek. Henüz yasalaşmayan kanun için asgari ücretliler oldukça umutlu.

Asgari ücretlilere vergi muafiyeti,
Asgari ücretle çalışan vergi ödemeyecek,
asgari ücretliler için vergi muafiyeti.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER