Başına İsabet Eden Şurup Şişesi 14 Yaşındaki Kızı Felç Etti

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Diyarbakır’da başına şurup şişesi isabet etmesi sonucu görme, duyma ve yürüme yetisini kaybeden 14 yaşındaki Fatma’nın tek hayali, arkadaşları gibi koşup okula gidebilmek.

BİR ANDA YIĞILDI

Diyarbakırlı 14 yaşındaki Fatma Ayna, 6 yıl önce ağabeyi ve ablası ile birlikte kuzeni ile oynamak için teyzesinin evine gitmek istedi. Teyzesinin evinin yolunu tutan Fatma, dışarda oyun oynayan kuzenini gördükten sonra elini tuttuğu ağabeyi ve ablasından ayrılıp koşarak kuzeninin yanına gitmek istedi. Bu sırada birden yere yığılan Fatma, ayağını tutarak ağlamaya başladı.

DURMADAN KUSTU

Ağabeyi ve ablası Fatma’nın yere düşüp bacağını incittiğini düşünerek yanına gitti. Bu sırada etrafta cam kırıkları ve Fatma’nın başında da kan gören ikili baygın halde olan Fatma’yı teyzelerinin evine çıkardı. Fatma’nın durmadan kustuğunu gören akrabaları, hiç vakit kaybetmeden hastanenin yolunu tuttu.

surup-sisesi-14-yasindaki-kizin-hayatini-karartti_x_9095111_8077_z11

27 GÜN KOMADA KALDI

Hastaneye giderken binadan Fatma’nın başına şurup şişesi düştüğünü anlayan yakınları, durumu doktorlara bildirdi. Sağlık durumu kötü olan Fatma, 27 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikten sonra gözlerini açtı. Sağ tarafı felç olan, görme ve konuşma yetisini kaybeden Fatma için zor günler başladı.

ANNESİ BİR AN OLSUN YANINDAN AYRILMIYOR

Henüz ilkokul 1’inci sınıfa giderken başına gelen talihsiz olay nedeniyle hayatı alt üst olan Fatma için varını yoğunu ortaya koyan anne Hatun Ayna, hastalığının ilk gününden itibaren Fatma’nın iyileşmesi için çalmadık kapı bırakmadı. Gözlerinin bir daha görmeyeceğini, konuşamayacağını ve yürüyemeyeceğini öğrendiğinde baygınlık geçiren anne Ayna, hiçbir zaman inancını kaybetmedi. Doktorların karamsar konuşmasına rağmen yılmayan anne ilk müjdeli haberi çocuğunun gözlerinin tekrar görmesi ile yaşadı. Doktorların bile şaşırdığı olayın ardından dili yavaş yavaş açılan Fatma, bir süre sonra konuşma yetisini de kazandı.

YENİ BİR UMUT BEKLİYOR

Doktorların imkansız demesine rağmen önce gözleri açılan ardından konuşma yetisini tekrar kazanan Fatma, her gün gittiği fizik tedavide yeni bir umut bekliyor. Sağ eli tutmayan ve annesinin yardımı ile ayakta kalabilen Fatma’nın en büyük özlemi, tıpkı arkadaşları gibi koşup okula gitmek.

Hastalığı ile ilgili İHA muhabirine konuşan Fatma Ayna, “Teyzemlere gidiyordum. Aniden koştum, kuzenime yetişmek için. Şurup şişesi başıma değdi, ben de düştüm ve ayağımı tuttum. Ondan sonrasını hiç hatırlamıyorum. Çok kötü günler geçirdim. Arkadaşlarımla yürüyüp koşmak istiyorum. Doktorlar yürümemin imkansız olduğunu söylüyorlar ama belki, yurt dışında bunun tedavisi vardır. Ben Cumhurbaşkanımdan, Başbakandan yardım bekliyorum” dedi.

“YETER Kİ İYİLEŞSİN DİLENCİLİK YAPMAYA RAZIYIM”

Fatma’nın annesi Hatun Ayna ise, kızının ağabeyi ve ablası ile birlikte teyzesine gittiğini, binadan atılan şurup şişesi nedeniyle Fatma’nın bu hale geldiğini söyledi. Anne Ayna, “Kaçıncı kattan atıldığını bilmiyoruz, şurup şişesi başına isabet ediyor. 27 gün yoğun bakımın kapısında kaldım. 8 yaşındaydı, okula gidiyordu çok mutluydu. Şimdi gece gündüz hep aynı şeyi söylüyor ‘neden arkadaşlarım gezebiliyor ben gezemiyorum, onlar okula gidiyor ben niye gidemiyorum’ diye. Olay olduktan sonra 3-4 sene ben evimi görmedim. Sürekli tedavi ettiriyorduk. İlk başlarda çok kötüydü, gözü görmüyordu, konuşamıyordu, sadece ses gidiyordu kendisine. Yeter ki o iyileşsin ben dilencilik bile yaparım. Kızım engelli aylığı alıyor, başka bir yardım almıyoruz” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER