Bebek Çocuk Aspirini Kanı Sulandırır mı?

  Eklenme Tarihi : 01 Kasım 2013 15:14
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Yıllardır ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde kullanılmaya devam eden bebek aspirini kalp hastaları içinde hayat kurtarıcı bir etkiye sahiptir. Aspirin çocuk ve bebekler için ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak verilmektedir. Fakat, kalp hastaları içinde kan sulandırıcı olarak tedavilerde kullanılmaktadır. Özellikle yaşlı hastalar için aspirin hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Bebek Aspirini Kanı Sulandırıyor

Çocuk Aspirini çocuklarda ağrı ve ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Çok ağır bir ilaç olmamakla birlikte Aspirin bebek ve çocuklarda kullanılabilmektedir. Aspirin aşırı alınmadığı sürece herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aspirin bakkal ve marketlerde bile satılmaya başlayan bir ilaç oldu. Eczaneler ise aspirin yetiştirmekte zorlanıyor.

Kalp Hastaları için Aspirin Tedavisi

Kalp ameliyatı geçiren yaşlı hastalarda genellikle kan pıhtılaşmasını önlemek için Aspirin verilmektedir. Özellikle yaşlılarda görülen pıhtılaşma kalp ameliyatı olanlara ölümcül zararlar verebilmektedir. Bu pıhtılaşmayı aspirin sayesinde kanı sulandırarak önlemek mümkün. Kanı sulandırıcı etkisiyle kalp hastalarınada tedavide önerilen Aspirin uzun yıllar kullanılmaya ve tahtını kaptırmamaya devam edecek gibi duruyor.

aspirin ne işe yarar,
kalp hastasına neden aspirin verilir,
aspirin kanı sulandırır mı,
çocuk aspirinin zararları nelerdir.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ