Bosna’nın AB Üyeliği Başvurusu Kabul Edildi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Şubat ayında Avrupa Birliği’ne tam üyelik için müracaat eden Bosna-Hersek’in üyelik başvurusu kabul edildi. Ülkenin tam üyelik başvurusu için gereken kriterleri yerine getirdiği açıklandı. Yaklaşık 1 yıl sürmesi beklenen AB Komisyonu çalışması sonucunda Bosna-Hersek’in Avrupa Birliği’ne aday ülke olup olamayacağı karara bağlanacak.

“Bugün Bosna-Hersek’in Avrupa istikametinde ve geleceği için tarihi bir gün yaşıyoruz” diyen Bosna Hersek Başbakan’ı Denis Zvizdiç bu ilerlemenin en çok Bosna Hersek gençliği için önemli olduğunu söyledi.

1 YIL SONRA KARARA BAĞLANACAK

AB Konseyi, AB Komisyonuna, Bosna-Hersek’in aday ülke statüsüne uygun olup olmadığının değerlendirilmesi görevi vermişti. Görevlendirme doğrultusunda, AB Komisyonu, Bosna-Hersek’in ekonomisini, demokratik kurumlarını, ülkede hukukun egemenliğini ve insan haklarını değerlendirecek bir çalışma başlattı.

bir-ulke-daha-avrupa-birligi-ne-girdi_x_8789173_635_z21

Yaklaşık 1 yıl sürmesi beklenen çalışma sonucunda ülkenin AB’ye aday ülke olup olmayacağı karara bağlanacak. Bosna-Hersek, 15 Şubat 2016 tarihinde AB’ye resmi olarak üyelik başvurusunda bulunmuştu.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
Karışık Masaüstü Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER