Burhaniye’de Zeytin Çekirdeği Aranan Kalorifer Yakıtı Oldu

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde zeytinin işlenmesi sırasında çıkan çekirdekler aranan kalorifer yakıtı oldu. Kalorisi yüksek ve külü az olan zeytin çekirdeği, değişik il ve ilçelere de gönderiliyor.

1 TONU 450 LİRA

Burhaniye’de 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi (Tariş) Zeytinyağı Fabrikası’ndan çıkan zeytin çekirdekleri kalorifer yakıtı haline geldi 25 kiloluk torbalarda satışa sunulan zeytin çekirdeğinin tonu 450 liradan alıcı buluyor.

SATIŞLAR HER YIL ARTARAK DEVAM EDİYOR

Burhaniye Tariş Müdürü Emrah Öztürk, zeytin çekirdeğinin çok tutulduğunu söyledi. Öztürk, “Kooperatifimizde 10 yıldır zeytin çekirdeği üretiyoruz. Pirinadan ayırdığımız çekirdekleri yakıt olarak tüketicilere satmaktayız. Her yıl satışlarımız artarak devam ediyor.

hem-ucuz-hem-saglikli-kulu-bile-yok_x_9009327_2883_z51

TALEPLERE YETİŞEMİYORUZ

Bugünlerde zeytin hasadının en hızlı zamanındayız. Şu anda çekirdek üretimimiz üst seviyede. Talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Daha önceki yıllarda çekirdekleri yurt dışına da gönderdik. Bu yıl da göndermeye başlayacağız. Ülkemizin her yerine göndermeye çalışıyoruz.

HEM ÇEVRE DOSTU HEM KÜL BIRAKMIYOR

Antalya, Eskişehir, Bursa ve Çanakkale’ye çekirdek gönderdik. Çekirdeklerin kalorisi kömüre yakın. En büyük özelliği çevre dostu olması ve kül bırakmaması…” dedi.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER