Çağımızın Sorunu Boyun Fıtığı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Boyun fıtığı günümüzde birçok kişinin bilgisayar kullanımı ve masabaşı çalışma vb. nedenlerden dolayı yaşadığı sorunlardan biridir. Boyun ve belde bulunan kemiklerde ve sinir mekanizmasında oluşmakta olan boyun fıtığıyla ilgili çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olduğunu söylemek mümkün. Boyun kemiklerinde bulunan diskler arasında yaşanan sorunlar nedeniyle 2 kemik ufak yastıklarda taşmaya neden olacağından sağ ve sol bölümde yer almakta olan sinirleri sıkıştırmaktadır. Bu durumda boyun bölgesinde sinir sıkışması ve ağrılar oluşabilmektedir.

Boyun fıtığının çocukluk çağlarından itibaren dikkat edilmesi gereken ve boyun bölgesinde oluşan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Kısmende olsa genetik faktörlerde buna neden olabilmekle birlikte boyun bölgesinin masabaşı çalışmakta olan ya da bilgisayar karşısında aşırı vakit geçiren kişilerde meydana geldiği görülmektedir. Genellikle gençlerimiz izlediklerinden çok fazla ekran karşısında vakit harcıyor ve zaman içerisinde boyun bölgelerin oluşan fıtıktan habersiz oluyorlar.

sigaraboyunfitigi[1]

Boyun fıtığı tedavisi oldukça zorlu ve boyun bölgesinde gerekli egzersizler yapılarak kemiklerin zamanla güçlendirilmesiyle birazda olsa azaltılabilmektedir. Fakat bu egzersizlerin her gün düzenli olarak devam edilmesi gerekmekle birlikte egzersizlerin kesilmesi durumunda boyun fıtığı sorununun nüks etmesi kaçınılmazdır.

Sponsorlu Baglantılar