Cep Telefonunun Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

  Eklenme Tarihi : 27 Haziran 2013 15:39
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni bir telefon aldınız ve eve geldiğinizde bir an içinize şüphe düştü. Acaba telefonum çakma mı? Yoksa sahte telefonu bana kakaladılar mı? gibi sorular aklınıza gelebilir. Günümüzde çin üretimi telefonları o kadar başarılı ve o kadar benzer bir klonlama yapılıyor ki telefonun sahte olduğunu anlamak gerçekten mümkün olmuyor. Yinede, birkaç yöntemle aldığınız yada alacağınız telefonun sahte olup olmadığını anlamak için yöntemler mevcuttur.

Telefonun Sahte Olduğunu Anlamak

Sıfır bir telefon alacaksanız. Ödemeyi yapmadan önce kutusunu açtırın. Sonrasında telefonun batarya arkadasında yazan seri no ile kutu üzerinde yazan seri noların aynı olup olmadığına bakın. Bu seri nolar aynı ise sıradaki aşama telefonun görüntüsüdür. Eğer telefonun dış plastiğinde adeta heran kırılabilir yada dandik malzeme kullanılmış gibi bir hissiyata kapılmıyorsanız, 2. aşamadada sorun yoktur. Telefonu satın aldınız ve kartınızı takarak kullanıma başladınız. İlk iş internet üzerinden İMEİ numarasını kontrol ettirin ve telefonun gerçek imei ile kayıtlı olup olmadığını anlayın. Telefonunuzun marka ve modelini içeren ekran görüntüsünü gördüğünüz artık içiniz biraz daha rahat olabilir. İthalatçı firma tarafından kayıtlı ürün yazıyorsa tamamdır. Ancak, kişisel olarak kayıt edilmişse ileride imei sorunu yaşayabilir ve telefonunuz kapanabilir. Ayrıca bu telefonun kaçak olarak ülkeye getirildiğinide göstermektedir. Paralel ithalat ürünlerini satın aldığınızda hemen iade etmenizi tavsiye ederim.

cep-telefonunun-sahte-oldugunu-nasil-anlariz

Antutu Benchmark

Klon telefonlarda Antutu Benchmark değerleri her zaman daha düşüktür. Aldığınız telefonun marka ve modelinin internette farklı kişiler tarafından alınmış Antutu Benchmark değerlerine bakın, sonrasında Google Play Store’den Antutu Benchmark uygulamasını indirin. Antutu Benchmark değerini ölçün. Ölçtüğünüz değer aynı model farklı telefonlarla aynı yada birbirine yakın değerler içeriyorsa sorun yok. Ancak, 6 çıkması gereken Antutu Benchmark değeri 2 çıkıyorsa telefonunuzun klon bir cep telefonu olma ihtimali yüksek demektir. Herşeyden önemlisi akıllı telefon alırken alacağınız mağaza yada dükkanın güvenilir ve büyük firmalar olmasına dikkat etmekte fayda var. KVK ve Genpa garantili ürünler almaya ve cep telefonunu alırken mutlaka garanti belgesinide almayı unutmamalısınız.

cep telefonum sahte mi,
klon cep telefonu nasıl anlaşılır.

Sponsorlu Baglantılar
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Miley Cyrus Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ