Ehliyetler Ne Zaman Yenilenecek? Değişim Tarihleri

  Eklenme Tarihi : 03 Eylül 2013 13:59
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Ehliyet değişimleri için geçtiğimiz günlerde yaşanan polemikler sonrasında ehliyetler için değişim tarihi belli oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ehliyetlerin 15 TL ücret alınarak değiştirilmeye başlandığını ve en kısa sürede tüm sürücülerin ehliyetlerini yenilemeleri gerektiğini belirtti. firsthaber.net Yeni ehliyet için alınacak 15 tl ücretin 13 TL si değerli kağıt bedeli, 2 TL si ise hizmet bedeli olarak ehliyet değişimi sırasında alınacak.

Ehliyetler Ne Zaman Değişecek

Yeni ehliyet alacaklardan Ocak 2013’ten bu yana 89 TL Değerli Kağıt Bedeli alınıyor ve yeni ehliyetler bu fiyattan veriliyordu. Ehliyetini OCak 2013’ten önce alan ve değiştirmek isteyenlerden ise 15 TL ücret alınarak ehliyet yenileme işlemi yapılıyor. AB uyum kapsamında 89 TL bedelle yeni ehliyetler farklı özelliklere sahip şekilde sürücülere teslim ediliyor. Daha önce 101 TL olarak belirlenen ehliyet yenileme ücreti ve yeni ehliyeti alma ücreti gelen tepkiler sonucunda 15 TL olmuştu. Şimdi vatandaş 101 TL yerine 15 TL halledilebilen bu işlemin neden 101 TL gibi bir ücret alınacağı ve vatandaşa neden bu denli fazla ücretin yükleneceği sorusunu soruyor.

ehliyetler-ne-zaman-yenilenecek

Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar

Ehliyetlerini yenilemek isteyen sürücülerin ehliyetlerini en kısa sürede 15 TL ücret vererek yenilemeleri gerektiği ve değişimin yapılması gerektiği belirtildi. 15 TL ücretin 13 TL ücreti değerli kağıt bedeli kalan 2 TL sinin ise hizmet bedeli olarak alınacağı açıklandı. Henüz ehliyetlerinde değişimi için son tarih verilmedi. Ancak, 2013 yılı sonuna kadar ehliyet yenileme işlemini yapmanızda yarar bulunuyor.

ehliyetler ne zaman değiştirilecek, yeni ehliyet için ücret, ehliyet nasıl ve nerede değiştirilecek

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ