En Uygun Vantilatör Fiyatları – Tavsiyeleri

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

en-uygun-vantilator-fiyatlariYaz ayları geldi. Bunaltıcı yaz sıcakları henüz haziran ayına girmememize rağmen hepimizi bunaltmaya başladı bile. Özellikle 2013 yılında yaz aylarındaki sıcaklığın mevsim normallerinin çok daha üstünde olacağı söylentisi, vantilatör ihtiyacınıda arttırdı. Gönül isterki herkes klima alabilsin, ancak klima sahibi olmanın maliyetinin yanı sıra klimanın vantilatöre göre 10 kat fazla elektrik yaktığı önemli bir gerçektir.

En Uygun Vantilatör Fiyatları

Vantilatör fiyatlarına deyinmeden önce vantilatörle ilgili birkaç konuya deyinmekte yarar var. Klima havayı soğutarak geri üfler. Ancak, vantilatörler ise içerideki havayı aynen üfleyerek hava akımını sağlarak sanal bir serinlik sağlar. Aradaki fark önemli. Fakat, vantilatörlerinde gayet yararlı olduğunu söylemek mümkün. Çünkü, bunaltıcı havada içerideki hava akımının aynen kalması sıcak ve bunaltıcı bir havaya neden olmaktadır. Vantilatörler ise bu hava akımını dönüştürerek serinlik sağlamaktadır. Vantilatörler ortalama 60W enerji harcarken Klimalar yaklaşık 10 kat fazla enerji harcamaktadır. Vantilatörler salınım, buharlı – buharsız ve iyonezer özellikleri bulunmaktadır. Buhar özelliği ortamın nemini almaktadır deniliyor. Ancak, buhar tam tersini ortama nem sağlamaktadır. Gereksiz bir özellik olduğunu düşünsekte tercih etmek isteyenler olabilir. Negatif iyonlarla ortamın temizliği sağladığı belirtilmektedir. Ancak, bu özelliğinde pek faydasını görmek mümkün değil. Bu yüzden salınım özelliği ve güç tüketimi ilk dikkat edilmesi noktadır.

Vantilatör Tavsiyesi

Vantilatör tavsiyesi olarak öncelikle uzaktan kumandalı ve 2 salınımlı vantilatörlere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü, uzaktan kumanda sayesinde gece yatarken uzaktan kumanda ile komuta edebilir ve dilediğinizde kalkmadan vantilatörü durdurabilirsiniz. 2 salınım özelliği ise sağa ve sola dönmesini sağlamaktadır. Bu sayede bulunduğunuz odanın her yerini ulaşabilmektedir. Ayaklı olan modelleri tercih etmek yine size kalmış. Fakat, ayaksız modelleri baza vb. yerlerde uyurken kullanmanız zor olabilir. 50W altındaki vantilatörleri tervih etmeyin. Çünkü, gerçekten hava püskürme imkanı oldukça az. UFO, ALF, Goldmaster markaları vantilatör konusunda en iyi ürünleri üretmektedir. Buharlı modelleri tercih etmenize gerek yok. Ancak, nefes darlığı çekenler için yararlı olabilir. En uygun vantilatör fiyatlarını ise Google’dan arayarak bulabilir ve dilediğiniz mağazadan alabilirsiniz. Mağazadan almadan önce mutlaka alışveriş sitelerindeki fiyata bakın ve daha fazla ücret vermeyin. Sinbo ve Premier vantilatörler hakkında da birçok sorular gelmektedir. Bu konuda şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bu markaların vantilatörleride gayet başarılı. Hatta güç anlamında daha iyi modelleri daha ucuza üretebiliyorlar. Ancak, uzun ömürlülük açısından birşey söylemek doğru olmaz.

en uygun vantilatörler, vantilatör fiyatları, 2013 vantilatör fiyatı, ucuz vantilatör, vantilatör alırken nelere dikkat etmeli, vantilatör tavsiyesi

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER