Facebook Neden Kullanılıyor?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook her geçen gün kullanıcı sayısını arttırarak yoluna devam ediyor. Araştırmalar sonucunda Facebook’un birçok amaçla kullanıldığını öğrendik. Facebook’un kuruluş amacı için birçok söylenti olsada, günümüzde farklı amaçlarlada kullanılmaktadır. Facebook kurulduğu günden bu yana tüm dünyaya yayılarak birçok kişinin hayatınıda değiştirebilmektedir. Özellikle iletişim aracı olarak kullanıldığında zaman zaman imkansızları bile başarabilmektedir.

Facebook Kullanılma Sebepleri

Facebook’un kullanım amaçları arasında ilk olarak arkadaş bulma. Aslında birçok erkek yada bayan kendisine sevgili bulmak için Facebook profili oluşturuyor ve tanımasa bile gördüğü kişileri ekleyebiliyor. Birçok kişi kendine bu durumu itiraf edemesede, Facebook ilk olarak sevgili bulmak amacıyla kullanılıyor.

Partner bulmaktan sonraki amaç ise çevre kazanmak ve yakınlarını kaybetmemek. Aslında bu amaçla kullanıyor gibi gözüksede, günümüzde Facebook tam anlamıyla bir hava atma, kıskandırma ve diğer kişilerden haberdar olma aracına dönüştü. Gidilen mekanlar, yenilen yemekler, tatil fotoğrafları, elde edilen başarılar, hissedilen duygular bile Facebook’ta paylaşılıyor. Bu sayede hiç kimseye telefon etmenize gerek kalmadan yada gittiğiniz mekanlarda başkalarının sizi görmesine gerek kalmadan hava atmak istediğiniz kişileri Facebook’ta ekleyerek kendinizi ve yaptıklarını gösterebiliyorsunuz. Malesef Facebook bugün bu amaçla kullanılıyor. Özellikle gelişmekte olan ülkeler Facebok’u hava atma aracı olarak kullanıyor.

facebook-neden-kullanilmaktadir

Facebook Ne Amaçla Kullanılıyor?

Çok nadir olarak eski arkadaşlarını bulmak isteyenlerde Facebook profili oluşturuyor ve Facebook bu amaçla kullanıyor. Fakat, bu kişilerin sayısı devede kulak kalıyor. Popüler olmak isteyen kişi sayısıda oldukça fazla. Facebook sayfası oluştrarak ilgi çekmeye çalışan yüzlerce kişide yine Facebook kullanarak Facebook üyelerine ulaşmak ve bu amacını daha çabuk gerçekleştirmek istiyor.

Facebook Yararları ve Zararları Nelerdir?

Facebook günümüzde birçok konuda yarar sağladığı gibi zararlarıda bulunmaktadır. Facebook sayesinde ulaşmak istediğiniz amaçlara daha çabuk ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Facebook kullanarak sevgili sahibi olabilirsiniz. Facebook sayesinde meşhur olabilir ve istediğiniz kesime hitap edebilirsiniz. Fakat, Facebook yüzünden internet bağımlısı olabilir, insanlarla sorunlar yaşayabilir, Facebook’tan sevgili bulurken başınıza iş alabilir, hızlı meşhur olur ama çabuk unutlmanın verdiği bunalımdan kurtulamazsınız. Facebook’a nerede olduğunuzu belirttiğinizde yine kötü niyetli kişiler evinizi soyabilir yada benzeri kötü durumlara mağruz kalabilirsiniz. Kısacası Facebook ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, olumlu yanlarının yanında olumsuz yanlarıda bulunmakla birlikte eğer amacına uygun kullanılırsa yarar sağlayabilir.

facebook kullanılma amaçları,
facebook kullanılma sebepleri,
facebook neden kullanılmaktadır.

Sponsorlu Baglantılar