Facebook Zaman Tünelinden Çıkmak

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji ve internet geliştikçe yenilikler artıyor. Özellikle internet kullanıcılarının sayısı arttıkça çok daha fazla yenilik yapılıyor ve kullanıcıların bu yeniliklere vermesi gereken önem artıyor. Son yıllarda hayatımıza giren facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım ağları günümüzde büyük öneme sahip olmaya başladı.

Nerdeyse her kişinin bir facebook adresi bulunduğu ve dünyanın en ünlü sosyal siteleri arasında olan facebook kendisine verilen değeri korumak ve kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilmek adına yenilikler yapıyor. Facebook kurucusu Mark Zukemberg geçtiğimiz yıl Zaman Tüneli isimli güncellemeyi hayata sokacaklarını ve isteyen facebook kullanıcılarının hemen bu görünüme geçebileceklerini söylemişti. Ardından Zaman Tüneli’nin Nisan sonunda tüm kullanıcılar için geçerli olacağı ve artık geri dönüşün mümkün olamayacağı facebook tarafından belirtilmişti. Söylendiği gibide oldu. Birçok kişi Nisan sonunda zorlada olsa zaman tüneline geçmek zorunda kaldı. Zaman tünelinde bulunan yeniliklere ayak uyduramayan ve zaman tünelini beğenmeyen kullanıcılar zaman tünelini iptal etmek ve facebook zaman tünelinden çıkmak istiyorlar. Ancak daha önce facebook tarafındna yapılan açıklama sonucu zaman tünelini kaldırmanın mümkün olmadığı ve herkesin zaman tüneli ile facebooka devam edeceği söylenmişti.

Facebook Zaman Tüneli’nden Çıkmak – İptal – Kaldırma

2012 Mayıs ayından önce facebook zaman tünelini iptal etmek ve zaman tünelini kaldırmak mümkündü. Ancak, uygulamanın tüm kullanıcılarda geri dönüşü olmaksızın aktif olduğu nisan sonlarından itibaren facebook zaman tünelinden çıkmak imkansız hale geldi. Artık facebook’u zaman tüneli ile birlikte kullanmanız gerekiyor. Yani facebook kullancıları zaman tünelini iptal edemiyor yada kaldıramıyor.

Facebook Zaman Tüneli Nedir?

Facebook zaman tüneli facebook mühendislerinin geliştirdiği yeni bir profil görüntüsüdür. Facebook zaman tüneli sayesinde facebook üyesi kişi facebooka üye olduğu ilk günden bu yana tüm gelişmeleri, aktiviteleri, beğenileri ve paylaşımları kişinin profilde tarihe göre sıralanarak gösteren bir uygulamadır. Ayrıca resim ve videolarda kişinin profilinde paylaşım zamanına göre sıralanmakta ve gözükmektedir. Facebook zaman tüneli ise ismini burdan alıyor. Yani zamana göre geçmişten günümüze kadar paylaşılanları sıralaması neticesinde facebook zaman tüneli olarak adlandırılmıştır.

Sponsorlu Baglantılar