Faturalı Hat mı? Faturasız Hat mı?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Cep telefonu kullanan birçok kişinin faturalı mı yoksa faturasız hat mı kullanmalıyım? sorusunu sorduğuna eminim. Faturalı hat kullanmanın yada kontörlü yani faturasız hat kullanmanın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verecek ve bu konudaki kararsızlığınızı gidermeye çalışacağız. Faturalı hat mı Faturasız hat mı sorusunun ve cep telefonu kullanıcıların kullandıkları hatlara göre nasıl bir yol izlemelerinin maddi ve manevi açıdan ne kadar yararlı olabileceğini sunmaya çalışacağız.

Faturalı Hat mı? Faturasız Hat mı?

Cep telefonu kullanan gençlerin bir çoğu kontörlü hat kullanıyor. Kontörlü hat kullanmanın en büyük nedeni ise kontör harcamak zorunda kalmadan aktif olarak bir hatta sahip olabilmektedir. Tabi ki 3 ay yada 6 aylık dönemlerde kontör yüklemek gerektiğini düşünerek gençlerinde cep telefonu sahibi olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki ilkokul çağındaki çocuklarımızda bile artık cep telefonu bulunabiliyor. Faturasız hatların diğer bir yararıda yaşlı olan ve cep telefonu kullanımını çok fazla bilmeyen büyüklerimizin cep telefonu kullanım ihtiyacı gidermektir. Yeterli kadar kontör yüklediğiniz için büyük annelerimiz yada büyük babalarımız cep telefonundan yanlış bir işlem yapsalar dahi kontörleri kadar harcayabiliyor. Kontörlü hat kullanmanın en güzel yanlarından biride yüklediğin kadar kullanmak. Yani, çok konuşmanız bir şeyi değiştirmiyor. İnternete girseniz yada çok fazla fatura getirebilecek bir işlem yapsanız dahi yüklediğiniz kontör bittiğinde cep telefonunuz işlemi sonlandırıyor ve daha fazla kontör harcayamıyorusunuz.

Birden fazla cep telefonu kullanmak isterseniz ve bütçeniz kısıtlıysa yine faturasız hat kullanarak birden fazla aktif cep telefonunuz olabilmesi ve birden fazla operatörin kampanya ve indirimlerinden yararlanma fırsatına sahip olabilmek yine kontörlü hattın yararları arasında yer almaktadır.

faturali-mi-faturasiz-mi-cep-telefonu-hatti

Faturalı Hatların Avantajları

Faturasız hat kullanan cep telefonu sahipleride birçok avantaja sahip. Bu avantajların başında günümüzde birden çok hizmeti tek paket fiyatına alabilmek olarak göstermek mümkün. Örneğin; internet, konuşma, sms hepsinin bir pakette tek fiyata olması avantajlar arasında yer alırken, paketlerin ekonomik olarak büyük avantajları bulunuyor. 500 dakika konuşma süresi + 2000 SMS + internet paketini 39 TL gibi bir fiyata alabilmek gerçekten uygun fiyatlı oluyor. Bugün hiçbir paket yada kampanyadan yararlanmadığınızda sadece 500 dakika konuşma ücreti bile 220 TL ye denk gelmektedir. Konuşma süresi, sms ve internet paketi tutarlarını yükseltmek mümkün olabiliyor.

Faturalı hat kullandığınız kontörüm yada dakikalarım bitti derdiniz olmadan acil bir işiniz olduğunda bile konuşmaya devam edebiliyorsunuz. Ancak, faturasız hatta kontörünüz bittiğinde acil bir arama yada sms yollama işinizi kontör yada dakika yüklemeden yapmanız mümkün olmuyor. Cep telefonunuzda faturalı bir hattınız olduğunda faturalı hattınızı otomatik ödeme yaparak bankaların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Faturalı hatta sahip olduğunuzda adeta kredi kartı yada bankamatik kartınız varmış gibi düşünebilirsiniz. Arkadaşlarınıza dakika yükleyebilir yada para gönderebilirsiniz. Tüm bu ücretler ise faturanıza yansımaktadır. Böylece naktiniz olmasa bile para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Faturalı Hattın Olumsuz Yanları

Faturalı hattınızla kullanım miktarını aştığınız çok büyük faturalarla karşılaşabilirsiniz. Yada çocuğunuz telefonunuz alarak internet paketiniz olmadığı halde saatlerce internete girerse yada yanlışlıkla birini arar ve saatlerce telefon açık kalırsa ummadığınız faturalarla karşılaşırsınız. Faturasız hatta ise böyle bir dert yoktur. Sadece kontör yada TL niz kadar hata yapılabilir.

Kontörlü yani faturasız hatta ise olumsuz olarak gösterilebilecek bir durum olan dakikalarınız aniden biterser yada bunu yeni fark ederseniz ve çok önemli bir işiniz varsa dakika yükleyecek bir yer bulamazsınız, telefonunuz hiçbir işe yaramayacaktır.

Sponsorlu Baglantılar