Grip Sandığı Hastalık Bacaklarından Etti

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Charlotte Hannibal, üniversitenin ilk günlerinde partiden partiye koşarken rahatsızlandı. Okulun ilk günlerinde hava değişimden grip olduğunu düşünen genç kız iki bacağını ve parmaklarının bir kısmını kaybetti.

GRİP OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ

Eğlenceye düşkün Charlotte Hannibal, üniversiteye başladıktan sonra ilk haftasını ev partilerinde eğlenerek geçiriyordu. Mirror’da yayınlanan habere göre, haftanın sonunda boğaz ağrısı ve gribe benzer semptomlar yaşayan Charlotte, hava değişiminden kaynaklı grip olduğu düşünerek geçiştirdi. Ancak 19 yaşındaki kız menenjite yakalanmıştı ve 20. yaşından önce iki bacağını da kaybetti.

MENENJİT TEŞHİSİ KOYULDU

Charlotte, bir öğrenci partisinde zehirli virüsü kapmadan önce sağlıklı bir genç kızdı. Kan zehirlenmesi ve menenjit teşhisi konulan genç kız, iki ay boyunca hastanede yattıktan sonra doktorlar iki bacağının dizden aşağısını ve sol el parmaklarının yarısını kesmeye karar verdi.

grip-sandigi-hastalik-genc-kizin-hayatini-kabusa_8796549_815_z71

ZAMANINDA AŞI OLMADI

Ameliyatın üzerinden bir yıl geçti ve Charlotte’un hayatı dramatik bir şekilde değişti. 19 yaşındaki genç kız hayata pozitif gözlerle bakıyor ve her geçen gün gelişme kaydediyor. Kendi yaşadıklarının diğer öğrencilere örnek olmasını dileyen genç kız, zamanında aşı olsaydı bakteriyel enfeksiyonu önleyebileceğini düşünüyor. Bu yüzden kendisi gibi gençlerin aşı olmaları için bir kampanya yürütüyor.

17 GÜN KOMADA KALDI

Charlotte menenjite yakalandığı günleri şu sözlerle anlattı: “Üniversitenin ilk günlerinde başıma geleceklerden habersiz hayatımı yaşıyordum. Bir gece ev partisinde eğlenirken kendimi kötü hissetmeye başlayınca babamı arayıp beni almasını istedim. Bütün gece uyanıp kustum. Gün geçtikçe daha kötüye gidiyordum. Doktorlar hayatımı kurtarmadan önce 17 gün komada kalmışım. Uyandığımda yoğun hafıza kaybı yaşıyordum. Tek hatırladığım boğaz ağrısı ve gribe benzer semptomlar. Ailem ve doktorlar bana hastalığımı anlattı.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
Karışık Masaüstü Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ