Hastanelerden Hafta Sonu Randevu Alınır mı?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Randevu sistemine geçiş yapıldığı günden bu yana birçok kişi randevu alma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Özellikle birçok okurumuzun hafta sonu randevu alma konusunda sıkıntılar çektiğini biliyor ve hafta sonu nasıl randevu alabileceğiniz bilgisini vereceğiz. Eğer, MHRS yada Alo 182 hattını arayarak randevu alma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız makalemizi okuyarak en kolay şekilde randevu almayı öğrenebilirsiniz.

Hafta Sonu Hastanelerden Randevu Alınır mı?

Randevu almak için hafta sonu yada günün herhangi bir zamanını kullanabilirsiniz. Fakat, Alo 182 den randevu alırken hafta sonları ve mesai saatleri dışında daha az Call Center görevlisi bulunduğu gibi beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında TC kimlik numaranız, randevu almak istediğiniz tarih, randevu alınacak bölüm ve hastane bilgilerini belirterek randevu alabilirsiniz. İnternet üzerinden almak istediğinizde ise MHRS’ye girdiğinizde ilgili bölümde randevu varsa ve bu randevu 15 gün sonrasında değilse randevuyu alabilirsiniz. Eğer, ilgili bölümde 15 gün sonrası için randevu kalmamışsa, Pazar gecesi saat 00:01’de açılacak yeni randevulardan yararlanarak randevu oluşturabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 5 şubatta randevu alacak bir kişi 19 şubat tarihine kadar randevu alabilir. Fakat, 20 şubat randevusunu almak için bir sonraki günü beklemek zorundadır. Çünkü, randevu sistemi en fazla 15 gün sonraki randevuları almanıza imkan tanımaktadır.

hastaneden-randevu-almak

Yeni Randevular Ne Zaman Açılmaktadır?

Randevular her gece 23:59’dan sonra yani bir sonraki güne geçer geçmez açılmaktadır. Cuma gecesi randevu eklenmemekte, cumartesi geceside randevu eklenmemektedir. Yani Cuma ve Cumartesi geceleri randevular aynen kalıyor. Bölümlere ait yeni randevular eklenmiyor. Pazar gecesi saat 00:01’de yeni randevu eklenerek hafta içleride randevu eklenmeye devam ediyor. Eğer, randevu almakta zorlanıyorsanız, Alo 182’yi arayabilirsiniz.

Alo 182 Ücretli mi?

Alo 182’yi aradığınızda normal bir ev yada iş yeri telefonunu aradığını şekilde ücretlendirilmekteydi. Fakat, çıkarılan yeni kuralla artık Alo 182 randevudan herkesten sabit 2 TL alınmasına karar verilmişti. Bu ücret faturanıza yansımakta yada kontörlü hat kullanıcılarının kontörlerinden eksilmektedir.

hafta sonu randevu almak,
randevu hafta sonları alınır mı,
hastaneden randevu nasıl alınır.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER