Herkesi Ters Köşe Yaptı! Sonucu Bir Hafta Önce Bildi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Amerikan seçimlerini kazanan Cumhuriyetçi Donald Trump, zaferini ilan etti ama dünya Amerikan halkının yaptığı sürprize alışmaya çalışıyor. Cumhuriyetçileri bile şaşırtan zaferi, 1 hafta önce yazan biri vardı. Haberler.com’un deneyimli köşe yazarı Sadettin Bulutoğlu, ABD seçim sonuçları öncesi yazdığı köşe yazısında Trump’ın kazanabileceğini yazmıştı.

Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. başkanı seçilmesinin ardından seçim sonuçlarına yönelik ilk değerlendirmeyi de yapan Bulutoğlu, “ABD seçim sonuçları bize ABD seçmeninin de daha farklı kararların altına imza atabilecek bir başkan arayışı içinde olduğunu gösterdi.” dedi.

Seçim sonrası Bulutoğlu’nun değerlendirmesi şöyle;

ÇOK RENKLİ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

2 Kasım’daki köşe yazımda beklenenin aksine TRUMP’ın kazanmasının çok da sürpriz olmayacağını belirtmiştim.
Dünya kamuoyu Hillary Clinton’ın; daha ağır başlı, sakin ve iyimser yaklaşımlarıyla daha uyumlu bir politika uygulayacağı görüşünde birleştiğini görmekteydik.

Son dönem dünya üzerinde öne çıkan siyasi aktörlere bakınca, ABD seçim sonuçları bize ABD seçmeninin de daha farklı kararların altına imza atabilecek bir başkan arayışı içinde olduğunu gösterdi.
Ekonomi çevrelerinin şu an itibariyle sonuca verdikleri olumsuz tepki, kısa süre sonra yeni başkanın konuşmalarıyla stabil bir hal alacağını düşünüyorum.

herkesi-ters-kose-yapti-sonucu-1-hafta-once_x_8942580_6111_z51

Şu an gözler tamamen yeni başkanın seçim sonucu yapacağı konuşmalara yönelmiş durumda ve ağzından çıkacağı her söze tepki nasıl tepki verileceğini değerlendirmektedir.

Burada beni en çok merak uyandıran kısmı yazımda da belirttiğim son dönem başkanların hangi şartlarda olursa olsun 2 dönem boyunca devam eden başkanlık süreçlerinin TRUMP’ın başkanlık döneminde devam edip etmeyeceğidir. Seçim stratejisindeki sert çıkışlarının mı ağır basacağı yoksa ABD yönetim sisteminin TRUMP’ı zaman içinde başkanlık ağırlığıyla daha temkinli adımlar mı atacağını hep birlikte yakın zamanda yaşayarak göreceğiz.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER