Kablosuz Modem Sinyal Güçlendirici – Wifi Sinyal Arttırma

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet kullanıcılarının en büyük derdi modemin yeteri kadar sinyal gücünün olmaması ve internetin sinyal gücü nedeniyle daha az çekmesi gibi sorunlardır. Kablosuz modem kullanıcıları sinal güçlendirmek için ufak bir yöntem kullanarak, Wifi bağlantılarının sinyal oranını arttırabilmektedir. Bunun için hem ucuz hemde pratik bir yöntem bulunmaktadır. Haberimizde Kablosuz modemlerinizin sinyal gücünü güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu sayede artık internete daha hızlı bağlanacak ve internet sitelerinde daha hızlı dolaşabileceksiniz.

Wifi Sinyali Nasıl Yükseltilir?

Wifi sinyalini arttırmak için modeminizin anten bölümüne takacağınız ufak kartonla birlikte modemin bilgisiyar konumuna odaklanmasını sağlayabilir ve anten sinyallerinin tek bir bölgeye doğru yönelmesini sağlayabilirsiniz. Televizyonlarımız için kullanılan çanak antenleri düşünün. Anten tek bir noktaya doğru oval şekilde ve sinyal arkasına gitmeyecek biçimde yöneltilmiştir. Burda bizde kablosuz modemin sinyal gücünü güçlendirmek adına aynı yöntemi kullanacağız. Öncelikle kablosuz modemin anten bölümüne bilgisayarınız hangi tarafta ise o yöne doğru olacak şekilde ve diğer yönü arkasına alacak şekilde, adeta bir çanak anten yaparmış gibi bir karton bulacağız. Öncelikle fotoğrafımızı inceler ve sonrasında devam ederseniz daha iyi anlayacaksınız.

wifi-sinyal-arttirma-guclendirme

Kablosuz Modem Sinyal Güçlendirici

Öncelikle bir adet karton buluyor ve dilerseniz yanlarınız yuvarlak şekilde kıvırın yada üçgen biçimde kıvırın. Burda önemli olan sinyalin tek bir tarafa yönelmesini sağlamak olacaktır. Kartonun boyutlarını uygun şekilde ayarladıktan sonra, kartonu alüminyum folyo ile kaplayın. Ardından antenin arka kısmına modem antenini çevreleyecek şekilde bırakın. Yada kartonun bir köşesinde delik bırakarak içerisine geçirin. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kesinlikle sinyalin arka tarafa geçmemesi için delik olmaması gerekiyor. Alüminyum folyoyuda aynen eksiksiz ve modem sinyalini yansıtacak şekilde ayarlayın. Modemi bilgisayarınızın olduğu yöne doğru ayarlayın. Böylelikle sinyal sadece bilgisayarın olduğu bölgeye doğru gelecektir. Modem diğer bölgeye sinyal yollamayacağı gibi oraya harcayacağı sinyal gücünü 2 kat arttırarak yöneltilen bölgeye gönderecektir. Wireless güçlendirmek için kullanılan bir başka örneğide sizlere sunalım.

wireless-guclendirme

Wireless Modem Sinyal Güçlendirici

Gördüğünüz metal levha ile Wireless adapter gücü 3 km ye kadar arttırılmış ve 3 km den bağlantı sağlanmış. 2 Bilgisayar arasında bu şekilde bağlantı sağlandığı görülmüştür. Benzer yöntemleri kullanarak birçok kişi kablosuz modem sinyalini güçlendirmektedir. Wifi sinyal arttırma yöntemlerinden biri olan alüminyum folyo ile karton kullanımını sizde pratik olarak kısa sürede yaparak, Wireless modem sinyal gücünüzü arttırabilir ve daha hızlı internete girebilirsiniz.

Wireless sinyal güçlendirme,
Kablosuz Modem Sinyal Güçlendirici,
Wifi sinyal arttırma.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER