Kar Ne Zaman Yağacak?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

2012 yılına girmemize ve nerdeyse kışın ortasında olmamaza rağmen bazı kesimlere henüz kar yağmış değil. Özellikle büyük şehirlerde öğrenciler ve küçük yaştaki çocuklar tarafından heyecanla beklenen kar yağışı henüz gelmedi. Ancak, Erzurum, Iğdır ve daha birçok şehirde yılın ilk karları düşeli bir hayli oldu.

Peki 2012 yılında Kar Yağacak mı? Yağacaksa Kar Ne Zaman Yağar?

Bu soruların cevabını sizler için Meterolojiden aldığımız bilgiler ve yaptığımız araştırmalar sonucu veriyoruz. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var. Tüm Türkiye önümüzdeki geceden itibaren yağışlı bir havanın etkisinde olacak. Beklenen yağışın birçok kesimde kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması beklenirken, en çok merak edilen bölgelerden biri olan Marmara bölgesine ise Kar PAZAR günü yağacak.

Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Düzce, Erzurum ve Ağr bölgelerin yağışlı bunun dışında kalan diğer tüm bölgelerin bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji tarafından yapılan hava tahminlerine göre Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ve Antalyagibi şehirlerde yağmur ve sağanak, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş, Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak gibi şehirlerde karla karışık yağmur ve kar yağacağı tahmin ediliyor.

Sponsorlu Baglantılar