Karnede Kaç Tane Olursa Takdir Teşekkür Alınır

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

karnede-kac-olursa-tesekkur-takdir-alinirkarne belgesini hesaplama, karne hesaplama, karne hesaplaması, karne nasıl hesaplanır ortaokul.

Takdir Teşekkür nedir? Nasıl alınır? önce bunlardan biraz bahsedelim. Takdir notlarında 4,5 üstü olması ve gereken kredi hesaplaması sonucu 4,5 üstü yada 100 üzerinden 85 üstü olmasıyla alınabilen ve en üst belgedir. Teşekkür ise karne not ortalamasının 3,5 ve üstü olması sonucu alınan ve takdir sonra alınabilecek tek övgü belgesidir. Karnesinde zayıfı olanlar kesinlikle takdir yada teşekkür alamazlar.

Takdir Hesaplama – Takdir Nasıl alınır?

Tüm dersler haftalık verildiği saat kadar kredi ile çarpılır. Örnek vermek gerekirse ingilizce dersi haftada 4 ders veriliyorsa, ingilizce 4 kredi eder. İngilizceden alınan notla 4 krediyi çarpmanız gerekiyor. örneğin ingilizce notunuz 5 ise 4 saat verildiği için alacağınız kredi 20 olacaktır. Günde 6 saat ders gören okullarda haftada 30 saat ders ve 30 kredi vardır. Buda demek oluyor ki 4,5 almak demek 150 üzerinden 135 almak demektir. Haftalık ders saatleri ile aldığınız notları çarpın ve hepsini toplayın, örneğin ingilizce 4 ders ve aldığınız not 5, Türkçe 6 saat ve aldığınız not 3 olsun. bunun gibi bütün derslerinize ait notları birbiriyle çarpıp topladığınızda sahip olduğunuz kredi takdir alıp alamayacağınız belirleyecek. Not ortalamasının 4,5 olması demek 135 kredi demek oluyor. Daha az krediye sahipseniz malesef takdir alamıyorsunuz.

Dersler, Eğitim, elde, kaç puanla takdir alınır, kaç puanla takdir alınır 2010, kaç puanla teşekkür alınır, kaç tane 4 le takdir alınır, kaç tane 4 le teşekkür alınır, kaç tane 4 olursa takdir alınır, kaç tane 4 olursa takdir gelir, kaç tane beş ile takdir alınır, kaç üç olunca takdir alınır, kardene teşekkür nasıl alınır,

Teşekkür Hesaplama – Teşekkür Nasıl alınır?

Teşekkür almak için kredi oranı ortalamanızın 3,5 üstü olması gerekiyor. Buda demek oluyor ki kredi toplamınızın 105 olması gerekiyor. Almanız gereken kredi 105’den azsa teşekkür alamıyorsunuz. Teşekkür hesaplamak için yine aynı yöntemi kullanıyoruz. Haftalık ders saati ve aldığınız notu çarparak, tüm derslere ait notları topluyoruz. Çıkan sonuç 105 kredi üzerindeyse teşekkür alabilirsiniz.

karnede 2 olursa teşekkür alınırmı, karnede 2 si olan biri ne alır, karnede 2 varsa teşekkür alınır mı, karnede 2 varsa teşekkür alınırmı, karnede 3 olursa takdir alınır mı, karnede 3 tane 2 olunca teşekkür alınırmı, karnede 7 tane 5 olunca ne alınır, karnede kaç tane 2 olunca teşekkür alınmıyor?, karnede kaç tane 2 olursa teşekkür alınır?, karnede kaç tane 4 olursa takdir gelir, karnede ortalama hesaplaması, karnede takdir belgesi nas, karnede takdir nasıl alınır, karnede takdir nasıl alınırt, karnede taktir ve teşekkür almak için puanlar nasıl olmalı, karnede teşekkür nasıl alınır

Karnede Kaç Tane Zayıfı 1 ve 0 Olan Teşekkür Takdir Alabilir?

Tüm öğrencilerin takdir, teşekkür almak istediğini biliyoruz. Özellikle tek dersten kalan bir iki dersten 1 yada 0 alan ancak ortalaması teşekkür ve takdir almaya yetebilecek öğrencilerimiz mevcut. Ancak üzülerek söylemek istiyorum ki karnede 1 tane bile zayıfınız olması teşekkür ve takdir almanızı engelliyor.

karnede üç tane 4 olursa ne alınır, karnesinde 1 olan ilk dönem belge alabilir mi?, oysa, saati, siz, sonu, takdir belgesi, taktir belgesi, Tasarım, teşekkür belgesi, tesekür belgesi, yabancı dil, yeni

Karnede Kaç Tane 2 Olursa Teşekkür Takdir Alınır

Karnede bulunan 0 ve 1 ler zayıf sayıldığından teşekkür ve takdir almaya engel olsada 2 zayıf bir not değildir. Bu yüzden ortalaması teşekkür yada takdir almaya yeten her öğrenci karnesindeki 2 gelen notlara bakılmaksızın krediye bakılarak teşekkür ve takdir alabilir. Ancak bazı okullarda Türkçe, Edebiyat, İngilizce, Matematik gibi dersler baraj dersi sayılabiliyor. Baraj dersi demek öğrencinin okulu başarılı olarak geçmesi ve takdir yada teşekkürde alması için en az 3 olması demektir. Bu yüzden baraj dersi varsa bu dersin notunun 3 altında olmasıda takdir ve teşekkürü engelleyebilmektedir.

karne ortalaması hesaplama ortaokul, karne ortalaması nasıl hesaplanır, karne teşekkür nasıl alınır.

Sponsorlu Baglantılar