Kısa Dönem Askerlik 4 Ay Olacak mı?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Uzun dönem askerliğin kısalarak 15 aydan 12 aya indirilmesinin yanı sıra kısa dönem askerliğinde kısaltılması istendi. Kısa dönem askerliğin 6 ay olduğu ve bu süreninde 4 aya indirilmesi için imza toplandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu kısa dönem askerliğinde kısalması için başvuruda bulundu. Dilekçede kısa dönem askerliğinde 6 aydan 4 aya indirilmesi isteniyor.

Kısa Dönem Askerlik 4 Ay Olacak mı?

Samet Devir ilk imza atan kişilerden biri olarak Başbakanın askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili yaptığı konuşmada uzun dönem askerliğin 12 olmasının yanı sıra kısa dönem askerliğinde 6 aydan 4 aya indirilmesini istedi. Dilekçe birçok kişi tarafından imzalandı. İmza sayısının yeterli miktara ulaşması durumunda askerlik süresinin kısa dönem askerler içinde 6 aydan 4 aya indirilmesi bekleniyor.

kisa-donem-askerlik-4-ay-mi-olacak

Askerlik süresinin kısalmasıyla birlikte askerliğini kısa dönem yapacaklardan da tepki gelmişti. Özellikle asker ihtiyacının terör olaylarının bitmesiyle birlikte 15 aydan 12 aya indirilerek 3 aylık bir kısalmanın söz konusuydu. Bunun birlikte kısa dönemin aynen kalması askerlik süresinin 6 ay olarak kısa dönem yapacakları üzmüştü. Ancak, halen beklentiler devam ediyor. Kısa dönem askerliğin 6 aydan 4 aya indirilmesi isteniyor. Toplanan imzalar TBMM dilekçe komisyonu tarafından kısa dönem askerliğinde kısalması için bir umut oldu.

kısa dönem askerlikte 4 ay mı olacak,
kısa dönem askerli kısalacak mı,
askerlik kısalıyor mu.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER