Köprü Geçiş Ücretini Protesto Ettiler

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Motosiklet sürücüleri, boğaz köprülerinden geçişte alınan HGS ve OGS ücretlerinin, kamyonet ve binek araçlarla aynı olmasını protesto ederek, bu ücretin düşürülmesi amacıyla eylem yaptı.

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ’NDE BİR ARAYA GELDİLER

Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği, Motosikletli Kuryeler Derneği ve Realist Motor Kulübü Derneği üyeleri ve onlara destek veren bir grup motosiklet sürücüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa Yakası girişinde bir araya geldi. Burada basın mensuplarına bilgi veren Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği Başkanı Volkan Dillioğlu, boğaz köprülerinden geçişte kendilerinden, binek araçlarla aynı ücret alındığını söyledi.

“8 MOTOSİKLET TAŞIYAN KAMYONETLE EŞİT ÜCRET ÖDÜYORUZ”

Dillioğlu, birçok yerde bir araç olarak görülmeyen motorların köprü geçişte kamyonetlerle ve binek araçlarla aynı grupta sayılmasının haksızlık olduğunu dile getirdi. Bir kamyonete 8 motosiklet sığdırdıklarını ve onları köprüden bu şekilde geçireceklerini anlatan Dillioğlu, “Bu kamyonetle aynı fiyata geçiyoruz. Üzerinde 8 motosiklet var ve biz onunla aynı fiyata geçiyoruz” dedi.

motosiklet-suruculeri-kopru-gecis-ucreti-ni-protesto-etti

İMZA KAMPANYASI 3 BİN OLDU

Volkan Dillioğlu, köprü geçişlerinde motosikletlerden alınan ücretlerin düzenlenmesi ve azaltılması amacıyla “OGS/HGS de Motosikletleri Fark Et” başlığıyla imza kampanyası başlattıklarını belirterek, toplanan 3 bin imzayı dün Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne teslim ettiklerini belirtti. İmza kampanyasının devam ettiğini kaydeden Dillioğlu, yetkililerin kendilerini bu konuda haklı bulduğunu ve mevzuat değişikliğine gidilmesi yönünde görüş bildirdiğini söyledi.

“ÖTV YARDIMI İSTEYECEĞİZ”

Dillioğlu, geçiş ücretlerinde araç başı alınan ücretlerin, yolun gördüğü zarar ve bakım için alındığını belirterek, motosikletlerin bu konuda binek araçlardan çok daha az zarar verdiğini hatta vermediğini aktardı. Başkan Dillioğlu, yetkililerden ilerleyen günlerde ÖTV konusunda da yardım isteyeceklerini sözlerine ekledi.

“MOTOSİKLETLİ KURYELER MAĞDUR”

Motosikletli Kuryeler Derneği Genel Sekreteri Engin Durmaz da bu konuda mağdur olduklarını belirterek, özellikle motosikletli kuryelerin bir gün içerisinde defalarca köprülerden geçtiğini ve alınan ücretlerin haksızlık olduğunu ifade etti. Kuryelerin kazandıkları paranın büyük bölümünü köprü geçişleri için harcadığını kaydeden Durmaz, bu konuda acil düzenleme yapılmasının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi.

KONVOY HALİNDE FSM’DEN GEÇTİLER

Açıklama sonrası motosikletli grup, konvoy halinde kornalarla FSM Köprüsü’nden geçti. Konvoyda, 8 motosikletin yüklendiği kamyonet de yer aldı. Öte yandan bazı sürücülerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla motosikletlerine Türk Bayrağı taktığı görüldü.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER