Korsan Müzik – Film Cezası Geliyor

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet ortamında indirilen ve yüklenen korsan müzik, film, program gibi korsan dosya indiren yada yükleyenlere ceza geliyor. Kültür Bakanlığı tarafından korsanla mücadele için yapılması planlanan yeni yasa taslağı ile artık internet ortamında korsana son verilmesi planlanıyor. Hergün binlerce dosya lisans ücreti ödenmeden kullanılmaya devam ediyor. Özellikle film, müzik ve programları korsan olarak kullanımı oldukça fazla.

Sanal Ortamda Korsana Ceza

Kültür ve Turizm Bakanlığı korsanla mücadele etmek adına internet ortamında da korsanın bitmesi için çalışmalarına başladı. Sanal ortamda korsanla mücadele etme adına müzik ve film indirenlere önce uyarılar sonra ise para cezası gönderilmesi planlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı internetten film, müzik, program indiren ve korsan olarak kullananlara önce eposta ile uyarı gönderecek. İlk uyarı sonrasında aynı hattan tekrar korsan kullanım söz konusu olursa, mektupla uyarı yapılacak ve 2 uyarıya rağmen indirme ve korsan kullanım devam etmesi durumunda 3. sırada para cezası bulunuyor.

korsan-kullanima-ceza-geliyor

Korsan Kullanıma Ceza Geliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından henüz taslak olan korsanla sanal ortamda mücadeleye ilişkin fikir ve sanat kanununda yapılacak olan değişiklikle taslağın son durumu belirlenecek. Avrupadaki sisteme benzer bir sistem uygulamayı planlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı uyar kaldır yöntemini kullanmayı planlıyor. Böylelikle kullanıcılar korsan kullanım söz konusu olduğunda uyarılacak. Korsan kullanım sonucu 2 uyarıyıda dikkate almayan Kültür ve Turizm Bakanlığı 3. uyarıda para cezasına çarptırılacak. Böylelikle sanal ortamda korsanla başa çıkılması planlanıyor.

korsana ceza geliyor,
müzik ve film indirme yasaklanıyor,
sanal ortamda korsanla mücadele.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER