KOSGEB Kredisi Almanın Şartları

  Eklenme Tarihi : 11 Ocak 2012 14:03
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb kredisi almak için şartlar neler, Kosgeb kredisi nasıl alınır, kosgeb kredi veriyor mu.

İş kurmak isteyenler için KOSGEB kredi konusunda sizlerin yardımına yetişiyor. İşsiz olan ancak kendi işini kurarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişilere kredi vererek istihdam yaratmak isteyen devlet kredi almak için bazı şartları yerine getirmenizi istiyor.

KOSGEB Kredi Verir mi?

Öncelikle KOSGEB kredisi alabilmek için işsiz olmak ve işkura kayıt yaptırmış olmak gerekiyor. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde işkurdan çağrı geliyor ve bu çağrı sonrası kursa davet ediliyorsunuz. Kursun başlamasıyla iş planı nasıl hazırlanır ve genel prosedürler nelerdir bunları öğreniyorsunuz. Kurs bittiğinde sertifikanız ve iş planınızı hazırlayarak KOSGEB’e giderek müraacatta bulunuyorsunuz. İş planı inceleniyor ve uygun bulunması halinde başvurunuz kabul ediliyor. Ancak genellikle başvurunuz ilk seferde kabul edilmeyerek eksik noktaları size bildiriliyor. Bu noktaları düzelterek tekrar tekrar başvuruyorsunuz. Ne zaman ki eksik noktaları bitirirseniz başvurunuz onaylanıyor.

KOSGEB Kredisi Almak

Artık KOSGEB kredisi almaya hak kazandınız iş yerinizi açabilir, gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle projenizde tarif ettiğiniz dükkanı bulup kiralıyorsunuz. Belediye ruhsatını, oda kaydını, bağkur kaydını, vergi kaydını yaptırıyorsunuz. Bunlar yaklaşık 1000TL ile 3000TL arasında bir rakam tutar. Tüm gerekli ekipmanları, işçileri vs. ayarlıyorsunuz. Buraya kadar herşey güzel ancak şunu unutmayın ki bu masrafların hepsi sizi cebinizden çıkacak. Tabi ileride KOSGEB’den karşılayacaksınız.

Bütün herşey tamam ve işletme artık faaliyet halinde, artık KOSGEB’e giderek kredi başvurunuzun onaylanmasını isteyebilirsiniz. Bu aşamada KOSGEB inceleme için işyerinize gelecek ve size az bir miktarda ücret verecek. Bundan sonra heray işletmeniz faaliyet gösterdiği süre boyunca bellirli bir miktar parayı sizin hesabınıza yatıracak. Yani kredinizi taksitle alacaksınız. Bundan sonra yapmanız gereken işletmenizi kar aşamasına getirmek. KOSGEB krediniz hayırlı olsun.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Miley Cyrus Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ