KOSGEB Ne Zaman Kredi Verecek?

  Eklenme Tarihi : 06 Ocak 2012 14:01
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Son aylarda en çok merak edilen konu olan ve birçok işletme kurmak isteyen, kendi işinin sahibi olmak isteyen kişilere kredi veren ve bu kredinin yarısını hibe eden KOSGEB kredi almaya hak kazananlara henüz kredileri tutarlarını teslim etmiş değil.

www.kosgeb.gov.tr adresine başvuran kişilerden istenen belgeler ile beraber KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüklerine başvurulması gerekiyor. KOSGEB destek programından yararlanacak kişilerin KOSGEB’e ait veri tabanında yer alması şartı aranıyor.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi KOSGEB’in küçük esnafada kredi vermesini sağlayacak yönetmelik kabul edilerek yürürlüğe konuldu. Bu yasa sayesinde hizmet sektöründe yer alan yada alacak işletmelerede kredi verilebilinecek.

İş kurmak isteyen ancak gerekli sermayeyi bulamayanlara bulunmaz bir fırsat sağlayan KOSGEB’in son olarak kredi almaya hak kazananlara kredileri ne zaman vereceği henüz belli olmuş değil.

Son olarak verilecek kredide yaklaşık 50 bin işletmenin kredi ve sermaye ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor. Verikecek kredi ve sermaye tutarının maksimum yani en fazla 50 bin TL olacağı ve bu kredinin birçok işletme için hayati önem taşıdığı Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından belirtildi.

Yapılan başvuruların oldukça fazla olduğu ve yaklaşık olarak 20 bin kadar yedek kredi başvurusunda bulunan kişinin olduğu bu kişiler için ek sermaye bulunarak kredi ihtiyaçlarının karşılanacağı açıklandı.

Daha önce kredinin yarısının hibe olacağını söylemiştik. Yani KOSGEB tarafından verilen kredinin %50 si alınmayacak demiştik. Ancak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün yaptığı açıklama böyle birşeyin olmadığını sağlanan kredinin %50 ila %75 oranının KOSGEB tarafından karşılanacağını söylediklerini kaydetti.

2011 – 2013 yılları arasında verilecek olan KOSGEB kredisinin Ne zaman verileceği, kredi ve Sermaye almaya hak kazanan işletme sahiplerinin KOSGEB kredilerini ne zaman alacakları KOSGEB internet sitesinden öğrenebilir veya direk olarak KOSGEB’e başvurabilirsiniz.

2012 kredi tutarı, 2011-2013 KOBİ Stratejisi, devlet faizin ne kadarını ödeyecek, devlet hibe kredisi ne zaman başlıyor, devlet kimlere kredi verecek, devlet kredisi, devlet kredisi başvurusu ne zaman başlıyor, 1 haziranda başlayacak olan, 1 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK, 12 Haziran seçimleri, 2011 devlet esnafa ne kadar kredi verecek, 2011 devlet kredisi, 2011 Kosgeb Kredileri,

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Evrim Akın Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
HD Araba Resimleri
Whatsapp Fotoğrafları
Photoshop Fotoğrafları 2015
Full HD Duvar Kağıtları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ