Kuzey Güney Sezon Finalinde Ali Öldü

  Eklenme Tarihi : 21 Haziran 2012 14:10
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Kuzey Güney ağlattı. 40 haftadır kanal d ekranların yayın yapan dizi sezon finalinde öyle bir bölüm yayınladıki tüm izleyenleri ağlattı. Kuzey Güney dizisi oyuncularından Rıza Kocaoğlu dizinin son bölümde öldü. Kuzey Güney dizisinin Ali’si son bölümde Ferhat’ın kurbanı oldu.

Kuzey Güney dizisinde haftalarca Ferhat’la cebelleşen Kuzey yeni bölümde hapishaneden çıkan Ferhat’a can dostunu kurban etti. Kuzey Güney dizisinin Ferhat’ı kendisini hapise sokan Kuzey’e öfkelenir. Önce konuşma olasılığı olan kendi adamı, eski eşi ve eski karısına bakıcılık yapan hizmetçiyi öldürtür. Ardından tutuksuz yargılanmak üzere salınan Ferhat bu kez öfkeli bir şekilde hapisten çıkar. Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Ferhat Kuzey’e yeni bir oyun hazırlamıştır. Ferhat Kuzey’in telefonundan sevdiklerine mesaj atar. Önce Cemre, Zeynep ve Güney’i Kuzey’in ağzından tek bir noktaya çağırır. Kuzey’e telefon ederek onu oyalayan Ferhat’ın asıl tuzağı Kuzey’in en yakın arkadaşı kardeşim dediği kişi Ali’dir. Kuzey Cemre, Zeynep ve Güney’in telaşına düşerken Ali’yi unutur. Sevdiklerinden birini kaybedeceksin diyen Ferhat Ali’yi farklı bir yere çağırmıştır. Ali gittiği noktada Ferhat’la karşılaşır, tam bu sırada Kuzey Ali’yi arar. Ancak Ferhat elinde bulunan silahla Ali’yi vurur ve kaçar. Bu dakikadan sonra Kuzey Güney dizisi sezon finali 40. bölümde duygusal anlar yaşanır. Kuzey telefondan konuştuğu Ali’yi Zeynep ve Güney’le bulmaya çalışır. Arkadaşı Ali’yi yerde yaralı olarak bulan Kuzey ölmeden önce Ali’nin nasihatlarını dinler. Ali Kuzey’e hayatta önemli olan kendi isteklerinin yerine gelmesi ve kendi mutluluğun seviyorsan söyle diyerek Kuzey’in Cemre’yi sevdiğini söylemesi ister. Ardından birkaç istekte bulunarak ölür. Kuzey kardeşim dediği en yakın arkadaşı Ali’yi o halde görünce ağlayarak bağırmaya başlar. Kardeşim Kardeşim diye bağıran Kuzey tüm Kuzey Güney izleyicilerini ağlatır.

Kuzey Güney 40. Bölüm Sezon Finali Ali’nin Öldüğü Sahne

Kuzey Güney dizisinde en çok kullanılan müziklerden biri olan Can Gox – Haydar Haydar parçasını dinlemek isteyebilirsiniz. Bu parça Kuzey Güney dizisinin son bölümünde Ali’nin öleceği sahnede duygusal anlara eşlik etmişti. Bu yüzden oldukça güzel bir parça olduğunu söyleyebilirim.

Can Gox – Haydar Haydar Şarkısı Dinle

Sezon finalini duygusal bir şekilde tamamlayan Kuzey Güney dizisinde 40. bölümde eleştriye açık bazı noktalar yok değil. Öncelikle birçok suçu bulunan Ferhat’ın karısı ve adamınından öldürülmesinden sonra bir günde hapisten çıkabilmesi, Kuzey’in hattını kullanabilmesi, Ferhat’ın yaptıklarından sonra Kuzey’in yakınlarını araması yerine olay yerine gitmesi son bölümde eleştirilebilecek noktalardandır. Ferhat’ın yaptıklarından sonra her gelen mesajda Kuzey’in istediği yere anında gelebilen Cemre, Zeynep, Güney ve Ali’de farklı bir eleştiri noktasıdır. Ayrıca geçen hafta yayınlanan fragmanla alakası olmayan bu bölümün aniden karar verilmiş izlenimide bulunmaktadır. Son olarak Kuzey Güney dizisinde Kuzey’in en yakın arkadaşı olan Ali’nin ölmesi dizi izleyenlerini üzdü ve bazı izleyenler Ali olmazsa Kuzey Güney benim için bitmiştir tarzı yorumlarıda bulunmaktadır. Rıza Kocaoğlu dizinin son bölümünde ölmüş izlenimi yaratıldı. Ancak bayılmış olabilir ve ambulans tarafından hastaneye kaldırılarak birkaç günde iyileşebilir. Bu tamamen yazarın elinde olan birşey ancak şunu unutmamak gerekir ki başarılı oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun önümüzdeki aylarda yeni projeleri bulunmaktadır. Dizi ve filmlerin aranılan yüzü Rıza Kocaoğlu önümüzdeki sezonda başka bir projede oynamak için Kuzey Güney dizisinden ayrılmak istemiş olabilir. Tüm bunların eylülde yayınlanacak olan yeni sezon Kuzey Güney bölümlerinde öğrenebileceksiniz.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ