Mayıs – Haziran Altın Fiyatları

  Eklenme Tarihi : 11 Mayıs 2012 20:59
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de en çok yatırım aracı olarak kullanılan ve garanti yatırımlar biri olarak görülen Altın bu hafta hızlı bir düşüş yaşadı. Altın fiyatlarındaki bu hızlı düşüşün 2 sebebi vardı. Bunlardan biri Yunanistan’ın Hükümet oluşturamaması ve bununla ilgili yaşanan endişe telaşların altın fiyatlarını düşmesine sebep olması olurken diğer sebepse JP Morgan’ın 2 milyar dolar zarar etmesi olarak gösterildi. Gerçekten durum ani düşüşle başladı ve JP Morgan’ın 2 milyar dolar zararı haberiyle artarak devam etti. Peki altındaki bu düşüş devam edecek mi? Mayıs ayında altın ne olacak? Haziran ayında altın artacak mı? gibi soruların cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

11 Mayıs Altın’da Büyük Düşüş Yaşandı!

Altın fiyatları yılın en büyük düşüş yüzdesini yaşarken, gümüşte altına ayak uydurdu ve yılın en büyük düşüşü gümüştede yaşandı. Yunanistan’da yaşanan gelişmeler sebebiyle altın fiyatları düşerken, dolar fiyatlarına olumlu olarak yansıdı ve dolar yükselişe geçti. Ayrıca İMKB (Borsa) ‘da yükselişe geçti. Euro ise 0,11 lik bir düşüş yaşadı.

Yunanitan’da meydana gelen olaylar altın fiyatlarını ani bir şekilde etkiledi. Bunun sebebi altın yatırımcılarının telaşa kapılması ve endişe sonucu altın fiyatlarından düşüşe sebep olmalarıdır. Mayıs ayında altının yükselebileceğini tahmin ediyorduk. Şu anda ani bir düşüş yaşansada önümüzdeki günlerde özellikle mayıs ayı içerisinde altının tekrar toparlayacağı ve hatta yükselişe geçeceğini umuyoruz.

Altın Fiyatları Mayıs – Haziran Aylarında Ne Olacak? Altın Yükselecek mi?

Altın fiyatları için Haziran ayı hakkında konuşmak belki erken olabilir. Ancak her sene Haziran ayı ve sonrasında altın fiyatları artmakta olup, altın fiyatlarında herhangi bir düşüş beklenmemektedir. Yinede dünyada yaşanan gelişmeler ve Türkiye ekonomiside altın fiyatlarını etkileyebileceğini unutmamakta yarar var. Bunun dışında altına yatırım yapmak hala en garanti ve iyi çözümlerden biri olup, paranızın değerini koruması için tercih edilecek ilk yatırım araçlarından biridir. Altın fiyatlarında yaşanan bu büyük ve ani düşüşün önümüzdeki günlerde daha net olarak konuşabileceğimiz ve altın fiyatlarının artacağınız düşündüğümüzü garanti edebileceğimiz günler olacağınız söylemek mümkündür.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Full HD Duvar Kağıtları
Genç Kızlar için Full HD Arkaplanları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
En Yeni Kristen Stewart Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ