Meslekler ve Ortalama Maaş Ücretleri

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Meslek seçimi yapacakları yakından ilgilendiren Meslekler ve Ortalama maaş ücretleri isimli konumuzda popüler meslekler ve ortalama maaşlarını sizlere belirteceğiz. Özellikle mesleğini maaşlarına göre seçenler için iyi bir karşılaştırma olacakken seçeceği mesleği maaşına göre yorumlamayanlar için ise farklı bilgileri aktaracağız. Sözü fazla uzatmadan Meslekler ve ortalama maaşlarını anlatalım.

Meslekler ve Ortalama Maaşları

En yüksek maaşları tabiki yöneticiler alıyor. Yöneticiler aylık ortalama 20 bin TL maaş alıyor. Sektörlere göre sıralamak gerekirse Yıllık bazda Mühendislik Yöneticileri 350 bin TL, Bilgi teknoloji yöneticileri 340 bin TL, Finans yöneticileri 330 bin TL, Sağlık sektöründeki yöneticiler 300 bin TL, Perakende yöneticileri 240 bin TL maaş alıyor. Aylık olarak ortalama 20-30 bin TL arasında değişen yönetici maaşları meslekler arasında en yüksek maaşları alan kişilerden oluşuyor.

meslekler-ve-maaslari

En Yüksek Maaş Alınan Meslekler

Meslekler arasında en çok maaşı getiren ise ilk sırada avukatlık yer alıyor. Avukatlar ayda 10 bin TL ye kadar kazanabilirken bu oran çok daha üst seviyeleri bulabiliyor. Finans müdürleri ise 2. sırada bulunuyor. Yıllık ortalama 8 bin TL ye kadar çıkabilen Finans müdürleri oldukça iyi ücretler alıyor. Bilgisayar sektörü ise bu konuda 3. sırada yer alıyor. Bilişim mühendisleri 7 bin TL ye kadar çıkabiliyor. Eczacılar ise 6 bin TL ücretle 4. sırada bulunurken kalfa olarak çalışan eczacılar tabiki ayrı tutuluyor. Şirket CEOlarının aldığı ücretler çok farklı olsada 5. sırada yer alıyor. Şirket CEO ları yıllık ortalama 150 bin TL alıyor. Mimarlık ve Mühendislik yapanlar ise aylık minumun 4-5 bin TL alıyor. Pazarlama sektöründe çalışanlar ise 3 bin TL ile son sırada yer alıyor. İlk 10 sıra böyle iken bu sıralama en çok maaş alan sektörlere göre yapılmıştır.

Meslekler ve maaşları,
En yüksek maaş alınan mesleker,
Meslekler ve maaş ücretleri nelerdir,
Ne kadar maaş alıyor.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Jessie J Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
Karışık Masaüstü Fotoğrafları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ