MHP’de 752 Delegenin İmzası ile Tüzük Kurultayı Başladı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin görevlendirdiği Çağrı Heyeti’nin topladığı ve MHP Genel Merkezi’ni yasa dışı ilan ettiği MHP 6. Olağanüstü Büyük Kongresi için partililer, Akyurt ilçesindeki Büyük Anadolu Otel’de bir araya geldi.

MHP Genel Başkan Adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ, Koray Aydın, Mustafa Sait Gönen ve Süleyman Servet Sazak salonda. Salt çoğunluğun bulunduğu, imza atan delege sayısının kurultayın toplanması için yeterli sayıya ulaştığı belirtiliyor. Çağrı heyeti notere beyan için atılan imzaların toplamının 752’ye ulaştığını açıkladı. Açıklamayla birlikte tüzük kurultayı için start verildi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Genel Merkez’de gelişmeleri izliyor. Divan başkanlığı ve heyeti için iki ayrı liste çıkınca, adaylar bir süre kuliste görüştü. Ardından adaylar uzlaştı, Meral Akşener’in desteklediği Müsavat Dervişoğlu Divan Başkanı oldu.

İşte MHP Kurultayı’nda dakika dakika yaşananlar:

16.45: Kurultayda, Olağanüstü Büyük Kongrenin 10 Temmuz 2016 tarihinde Arena Spor Salonunda yapılması oy birliğiyle gündeme alınması kabul edildi. Kurultayın 10 Temmuz 2016 tarihinde yeterli çoğunlukla toplanamaması durumunda ise 17 Temmuz 2016 tarihinde Büyük Anadolu Otel’de toplanılacağı belirtildi. Diğer yandan, 7 Haziran’dan sonra işlenen tüm disiplin cezalarının kaldırılmasının gündeme alınması da kabul edildi.

ve-mhp-de-kurultay-resmen-basladi_x_8541797_1425_z2[1]

16.00: Kongrede Musavat Dervişoğlu, değiştirilmesi istenen tüzük maddelerini okudu

15.50: Ankara 13. Noterliği şu ana kadar 657 imza aldıklarını ve sayım işleminin sürdüğünü açıkladı.

15.45: MHP Genel Merkez kaynakları, hukuken sadece 495 delegenin oy verdiğini belirterek, bunun da yeterli sayıya ulaşılamadığı anlamına geldiğini belirtti.

BAHÇELİ KÜRSÜYE DAVET EDİLDİ AMA…

15:40: Divan Başkanı Musavat Dervişoğlu kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli ya da görevlendirdiği bir yetkiliyi konuşma yapması için kürsüye davet etti. Bahçeli ya da görevlendirdiği bir isim olmadığı için konuşma maddesi oy birliği ile atlandı.

MHP Genel Merkezi: 495 Delege İmza Attı, Kurultay Geçersizdir

15:35: Divan Başkan’ı açılışı yaptı. Gündem gereği toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

15.20: Divan Başkanı Musavat Dervişoğlu oldu, Divan Başkanlığı oluşturuldu. Tüzük oylaması bekleniyor.

15.10: Oğan’ın desteklediği Hasan Hüseyin Türkoğlu “fedakarlık” yaptıklarını söyleyerek adaylıktan çekildi. Akşener’in desteklediği Musavat Dervişoğlu, Divan Başkanlığı için tek aday.

15.05: Adaylar arasındaki görüşme sona erdi. Adaylar el ele poz verdi. Divan için tek liste üzerinde anlaşıldı.

14.50: Delegelerin “tek liste” itirazı üzerine MHP kurultayında divan oylaması başlayamadı. Adaylar kendi aralarında görüşme yaptı.

DİVAN BAŞKANLIĞI’NA 2 İSİM ÖNERİLDİ

14.35: Divan Başkanlığı seçimi için 2 önerge verildi, seçim için 15 dakika ara verildi. Divan Başkanlığı’na iki aday var. Akşener’in desteklediği Musavat Dervişoğlu ve Sinan Oğan’ın desteklediği Hasan Hüseyin Türkoğlu. Akşener’in desteklediği Musavat Dervişoğlu 456 delege imzasıyla aday. Sinan Oğan destekli Türkoğlu başkanlığındaki divan heyeti için ise 170 delege imza verdi.

KURULTAY RESMEN BAŞLADI

14:14 Ve MHP’de kurultay resmen başladı. Kongre yeter sayısının kat kat fazlasıyla sağlandığı açıklandı. Ali Sağır açılışı yaptı.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER