Ocak Ayında Altın Ne Olur?

  Eklenme Tarihi : 03 Ocak 2013 20:48
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz yıl altın bir yukarı bir aşağı yönde olmak üzere seyir göstermişti. Aralık ayına girmeden altın fiyatlarında düşüş yaşanacağını söylemiştik. Yine başka bir makalemizde 2013 yılında altın fiyatlarının yükseleceğini ve bunun ocak ayı içerisinde olacağını belirtmiştik. Ocak ayına girer girmez bunun etkisin gördük. 1,694 dolara kadar gelen ons gram fiyatınında 98 TL ye kadar ulaşmasına neden oldu. Ancak, tekrar 1677 dolar seviyesine indi. Ocak ayı içerisinde 1677 dolar olan ons belkide altına yatırım yapmak isteyenlerin son şansı olabilir. Çünkü, Ocak ayından itibaren 2013 yılı içerisinde yukarı ivmeli bir altın bekleniyor.

Birçok uzman altının 2012 yılı verilerini göz önünde bulundurarak bu yıl ekonomide sorunlar yaşanmayacağı ve altın fiyatlarının düşük olacağını söylüyor. Ancak, altın fiyatlarıyla ilgili bu düşünce bazı ekonomi uzmanları tarafından çürütülüyor. Kaldı ki dünya ekonomilerinde sorunlar ve krizler halen devam ediyor.

Altın fiyatları ocak ayı içerisinde yükselecek. Gram fiyatı en çok 100 TL yi bulabilir. Düşüşlerde ise en çok 96 TL yi bulacak olan altın fiyatlarının ocak ayı bitimine ve şubat ayı başlangıcına kadar mutlak olarak artacağı düşünülüyor. Bu artış ufak seyirlerle Mayıs ayına kadar devam edebilir. Mayıs ve Haziran ayların 15 günlük kısa bir dönem düşüş yaşanabilir. Bu dönem yaz başlangıcı olarak düşünülebilir. Ekonomide yaşanabilecek yeni krizlerde altın fiyatlarında yükseliş sağlayacaktır. Bu yüzden uzun dönemli gerçek bir tahmin yapmak henüz mümkün olmasada, ocak ayı için konuşmak gerekirse, yatırımcılar kesinlikle altına güvenmeli ve beklemeli. Ocak ayı içerisinde altın yükselecek, çünkü altın en önemli dönem olan aralık ayını başarıyla atlattı. 2013 yılında altın fiyatları tüm yatırımcıları memnun edecek.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
Evrim Akın Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
HD Araba Resimleri
Whatsapp Fotoğrafları
Photoshop Fotoğrafları 2015
Full HD Duvar Kağıtları
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GAZETE MANŞETLERİ