Protein tozu faydalı mı yoksa zararlı mı?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Protein tozu amatör ya da profesyonel sporla ilgilenen tüm kişiler için en büyük yardımcılardan biridir. Protein tozunun bu denli önemli ve popüler olmasının birkaç sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin başında ise şunlar gelir:

  • Spor yaptıktan sonra kaslar çalışmaya bağlı olarak yıkıma uğramaya başlar. Bu yıkımın engellenmesi için antrenmandan hemen sonra kasların ihtiyaç duyduğu proteini karşılanması gerekmektedir. Et ya da farklı protein kaynaklarından beslenme ile elde edeceğiniz protein kaynakları, kasların yıkımını engelleyecek hızda sindirilmez. Bundan dolayı da kas yıkımı başlar. Protein tozları ise daha hızlı kana karışarak, kasların daha güçlü şekilde onarılmasına tam zamanında müdahale eder.
  • Protein tozu, aşırı oranda kırmızı et tüketmenizi engeller. Özellikle kaliteli protein tozları içerisinde vücut için zararlı herhangi bir madde bulunmaz. Elbette bunun için protein tozunu kaliteli içeriklere sahip şekilde kullanmanız ve aynı zamanda doğru ölçülerde ve doğru zamanda kullanmanız gerekmektedir.

Protein tozu doğru oranlarda ve kaliteli içeriğe sahip şekilde kullanıldığında herhangi bir zararı yoktur. Aksine, kaliteli içeriğe sahip protein tozları, vücut için oldukça faydalıdır.

Whey Protein

Whey protein en çok kullanılan protein tozlarından biri olarak oldukça zengin içeriğe sahiptir. Protein34 olarak sizlere her zaman en güvenilir ve temiz içerikli besin takviyelerini sunmaktan mutluluk duyarız. Whey Protein, kas gelişiminin desteklenmesi ile beraber, vücutta antrenmandan sonra kas yıkımının oluşmasına da engel olmaktadır. Bu sayede spor yaparken alacağınız verim daha da artmaktadır. Kısa sürede sağlıklı şekilde vücudunuzda göreceğiniz değişimler sayesinde spor kalitenizdeki artışın farkına varabilirsiniz. Protein takviyesi alırken spordan sonra maksimum 30 dakika içerisinde protein tozunu içmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede kas yıkımı engellenecektir. Özellikle dikkat etmeniz konu ise besin takviyesi alırken ürünlerin içeriğine ve markasına dikkat etmeniz olacaktır. Mutlaka güvenilir ve bu konuda kendini kanıtlamış ürünlerden tercih yapmanız gerekmektedir. Protein34 olarak sitemiz üzerinden sizin için özel olarak seçilmiş besin takviyelerine ulaşabilir ve Protein34 güvencesi ile satın alabilirsiniz

Protein Tozu Fiyatları

Protein tozu fiyatları satın alacağınız protein tozunun markasına ve özelliklerine göre değişmektedir. Sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla, en kaliteli protein tozlarını Protein34 güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantılar