Sivilce İzleri İçin Kalıcı Yöntemler

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Sivilceler genellikle yağlı cilt yapılarında meydana gelen cilt problemlerinden biridir. Gıda tüketimindeki dikkatsizlikler, stres, kilo artışı gibi nedenler de sivilcelerin oluşum sürecini hızlandırmaktadır. Günümüzde kadınların uygulayabileceği ve sivilce izleri nasıl geçer sorusunun yanıtı kabul edilen bir çok maske bulunmaktadır. Bu maskeler hem doğal besinlerle hazırlanmakta hem de kısa sürede sivilcelerin cilt yüzeyinde oluşturduğu lekeleri ortadan kaldırmaktadır. Bugün sizler için araştırdığımız en etkili maskelerle cildinizde parlak bir görünüm sağlanması adına bir kaç pratik öneri hazırladık. Siz de bu maskeleri uygulayarak lekelerin oluşum sürecini ortadan kaldırabilirsiniz. İşte o öneriler;

Sivilceler İçin Domates Maskesi

1 çay kaşığı un ile ortalama 2-3 adet domates veya marketlerden bulabileceğiniz domates suyunu bir kapta karıştırarak ortalama 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra sivilcelerin cilt yüzeyinde izler bıraktığı noktalara uygulayın. Bu etkili formül peeling amaçlı olarak kullanılabilmekte ve gözeneklerinizin açılmasına imkan tanıyabilmektedir. Özellikle siyah noktalar üzerinde de istenilen sonuçları yaratan domates maskesi sivilce izleri nasıl geçer sorusunun yanıtı haline gelecektir.

Elma Suyu ile Etkili Çözüm

Elma, antioksidan özelliği ve cilt yüzeyinde gözenekleri açma etkisi ile sivilce lekelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. 1 adet elmanın suyunu 1 yemek kaşığı limon ve 1 çay kaşığı ölçeğinde zeytinyağı ile karıştırdıktan sonra sivilcelerinizin üzerine sürün. Ortalama yarım saat bekleme sürecinin ardından cildinizi ılık suyla yıkayın. Cildinizde belirli bir rutin program dahilinde uygulayabileceğiniz elma suyu maskesi parlaklık için ideal bir seçim olacaktır. Bu sayede sivilce izlerinde kökten çözüm için sağlıklı bir maske tercihi yaparak kimyasal etkili formüller yerine doğal ürünlere öncelik tanıyabilirsiniz.

Limon ve Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı cilt yüzeyinde olduğu kadar el ve saç bakımında da tercih edilen doğal bir şifa kaynağı. Özellikle limon ve zeytinyağının etkili bileşenleri sivilce lekeleri üzerinde onarıcı bir tedavi yöntemi oluşturmakta. 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 adet limonu bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra cildiniz üzerinde uygulayabilirsiniz. Formülü özellikle sivilce izlerinin oluşum gösterdiği yerlerde yoğunlaştırmaya özen gösterin. Sağlıklı ve parlak cilt yüzeyiniz doğal bir görünüm kazanacaktır.

Sponsorlu Baglantılar