Tarçınlı Bal İle Haftada 3 Kilo Verin

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Tarçın Metabolizmayı hızlandırıcı besinlerden bir tanesidir. Hızlanan metabolizmanız ile normalde yakmanız gerekenden 3 kat fazla kalori yakabiliyorsunuz. Bal’ın ise faydaları saymakla bitmez. Tabi hatırlatmadan geçemeyeceğiz piyasa da bulunan her bal hakiki bal değildir. Dikkat edip bilinen markaları tercih etmenizi öneriyoruz. Bal’ın en bilindik ve en sağlıklı etkisi dolat şeker içeren bir besindir ve kan şekerini dengelediği için açlık hissinizi azaltacaktır. Bu iki güzel besin bir araya geldiğinde de hem tok kalıyor hem de istemediğiniz kilolardan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Öncelikle işe içeceğimizi hazırlayarak başlayalım. Büyük bir bardak su kaynatarak işe başlıyoruz. Kaynadıktan sonra altını kapatıyoruz ve içine yarım çay kaşığı tarçın koyup karıştırıyoruz ve ardından soğumaya bırakıyoruz. Yalnız burada uyarmakta fayda var çok soğutursanız bal dibe çökecektir. Isıyı iyi ayarlamanız gerekiyor. Dediğimiz gibi fazla soğumadan içine 1 çay kaşığı bal ilave edip eriyene kadar karıştırıyorsunuz. Sabah ve akşam günde iki kez kullanmanız gerekiyor. Ne kadar kullanırsanız o kadar sağlıklı bir metabolizmaya sahip olursunuz ve istediğiniz görüntüye bir an önce kavuşabilirsiniz.

Tabi bu karışımın bir diğer etkisi küçükken anne annemizin yaptığı gibi kuru öksürüğe de birebir olması. Sabah kahvaltıdan önce almanız durumunda öğün miktarlarınız azalacak ve gün içinde tokluk hissi yaşayacağınız için daha az yemek yiyeceksiniz. Her diyette olduğu gibi bunda da mutlaka spor öneriyoruz. Spor salonları yerine evde çalışabilir en azından 5-10 dakika tempolu yürüyüş yapabilir veya şınav ve mekik çekebilirsiniz. Burada önemli olan metabolizmanızın hızlanmasını sağlamak ve normalin üstünde kalori yakmanıza olanak kazandırmak. Eğer bir hastalığınız varsa diyete başlamadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmenizi tavsiye ediyoruz. Spor ve diyeti hayatınızdan çıkarmadığınız sürece gösterdiği sonuçlara sizde inanamayacaksınız.

Sponsorlu Baglantılar