USB ile Windows 7 Şifre Sıfırlama

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Windows 7 ile birlikte kullanıcıların bilgisayarlarını şifrelemeleri durumunda daha güvenli olması ve her kişinin rahatlıkla açamaması için önceki işletim sistemlerinde basit şekilde kırılabilen şifreyi artık güçlü bir hale getirdi. Windows XP kullanırken, kullanıcı şifresini unuttuğunda güvenli moddan girerek CMD kodu yazabiliyor yada admin kullanıcısından girerek asıl kullanıcı hesabı için şifreyi kırabiliyordu. Fakat, Windows 7’de malesef bu yöntemler geçerli değil. Aslına bakılırsa Windows 7’de durumunda böyle olması güvenlik açısından oldukça başarılı. Bu sayede her isteyen bilgisayarınıza ufak yöntemler kullanarak giremiyor.

Windows 7 Şifre Sıfırlama

Bilgisayar kullanıcısı oluşturduktan sonra koyduğunuz şifreyi unutabilirsiniz. Birkaç gün bilgisayarınızı açmadığınızda unuttuğunuz şifreyi sıfırlayarak tekrar bilgisayarınızı açmak isteyebilirsiniz. Özellikle bilgisayarında önemli bilgileri taşıyanlar için şifreyi kaldırarak tekrar bilgisayara giriş yapmak hayati önem taşıyor. İnternette Win 7 şifresi unutanlar için birçok şifre kıran yada şifre sıfırlayan program mevcut. Fakat, bunlardan neredeyse hiçbiri çalışmıyor yada işe yaramıyor. Bazı programlar ise sadece Windows XP sürümünde işe yarıyor. Bizzat firsthaber.net olarak sizler için test ederek bulduğumuz bir yazılımla unuttuğunuz bilgisayar şifresini kaldırma ve tekrar bilgisayarınıza rahatlıkla girmek için doğru yazılımı sizlere sunacağız. Windows 7 şifre kaldırma yöntemi için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

windows-7-sifre-unuttum

Windows 7 Şifre Kaldırma

Windows 7 şifre kaldırmak için 3 farklı şeye ihtiyacınız var.

1- Boş CD yada DVD yada USB bellek,
2- Ücretsiz olarak dağıtılan Elcomsoft programı

3- İso yazma programı.

Öncelikle boş cd yada boş dvd niz varsa USB belleğe göre işiniz daha kolay olacaktır. USB bellek kullanarakta yapabilirsiniz. Fakat, USB bellek CD gibi direk boot olmayacağından, USB boot etme işleminide yapmanız gerekecek. Bunu başka bir makalemizde anlatacağız.

Windows 7 Şifre Kaldırma

Elcomsoft programını ücretsiz olarak yükleyin. İso dosyası olarak karşınıza çıkacaktır. İso yazma programıyla cd ye yazın. Kesinlikle dosya olarak yazmayın, tamamını iso olarak yazın ki açılışta boot olabilsin. CD yi bilgisayarınıza taktıktan sonra yeniden başlatın. Bu arada biostan cd yada dvd yazınızı boot sırasında ilk sıraya almayı unutmayın. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Elcomsoft programı aktif olacaktır. Ekrandaki seçenekleri aynen bırakarak next demeniz yeterli olacaktır.

win7-elcomsoft

Bu pencereye geldiğinizde gördüğünüz gibi Administrator ve Guest kullanıcısı var. Birde sizin kendinize ait kullanıcıadınız ve şifreniz yer alacaktır. Kendi kullanıcıdanızı seçerek next dediğinizde gelen pencerede dilerseniz yeni bir şifre koyabilir yada şifre alanını temizleyerek şifrenin kalkmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında next demeniz yeterli olacaktır. Hayırlı olsun unuttuğunuz Windows 7 şifrenizi kaldırarak tekrar bilgisayarınıza girmeyi başardınız. Bu yöntem bizzat tarafımızdan denenerek sizlere aktarılmıştır.

Sponsorlu Baglantılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
İvana Sert Fotoğrafları
REKLAMLAR
GALERİ
Eva Mendes Yeni Fotoğrafları
Yaşam Stilli Resimler Masaüstü Fotoğrafları
Yaşamdan Masaüstü Dekstop Fotoğrafları
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER