Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Yatak odası bizler için en özel mekanlar olmakla birlikte bir evde sizi yansıtması gereken oda yatak odasıdır. Yatak odası kişiliğinizi yansıtmalı ve yatak odası dekorasyonu sizin zevklerinize göre hazırlanmalıdır. Gece yatıp tüm günün yorgunluğunu atarak sabah dinç ve zinde güne başlamak için güzel bir yatağa ve güzel bir yatak odasına sahip olmalısınız. Bunun için yatak odası dekorasyonunuzunda doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Yatak odası dekorasyonunun nasıl olması gerektiği konusunda endişeleriniz varsa makalemizi okuyarak iyi bir yatak odası dekorasyonu ortaya koyabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası dekorasyonuna başlamadan önce dekorasyonun kaç aşamadan oluşacağına ve bu aşamalarda neler yapacağımıza değinelim. Öncelikle yatak odasını kafanızda boş olarak canlandırıyoruz. Sonrasında yatak odasında ihtiyacımız olacak araç gereç, eşya yada malzemeleri sıralıyoruz. Çift kişilik baza, gardolap, çalışma masası, kitaplık, çalışma sandalyesi, dinlenme koltuğu, gece lambası gibi eşyalar benim seçtiklerim olsun. Aralarından çıkarmak istedikleriniz yada ekledikleriniz olabilir. Sizde kendi listenizi hazırlayın ve 2. aşamaya geçelim.

Yatak Odası Dekorasyonu

Duvar boyamı olacak yoksa duvar kağıdımı kullanaksınız. Duvar kağıdı her zaman için ilk seçimim olsada, duvar boyası seçecekler içinde eşyalarla uyumlu bir renk olması gerektiğini söylemem gerekiyor. Duvar kağıdı kullanacaksanızda, sizi yansıtabilecek güzel bir desene sahip duvar kağıdı seçmelisiniz.

Gelelim 3. aşamaya. Bu aşamada odanın büyüklüğüne göre eşyaları yerleştirmek üzere plan yapmalısınız. Eğer odanız yeteri kadar büyükse sorun olmayacaktır. Fakat, oda büyüklüğünüz yetersizse, eşyalarınızı buna göre temiz etmelisiniz. Örneğin; gardrop daha ufak olabilir. Çalışma masası gardropla aynı köşede bulunabilir. Dinlenme koltuğunu tercih etmeyebilirsiniz. Çalışma masasının pencere kısmında bulunması, çift kişilik bazanında pencerenin yan duvarında yaslı olarak bulunması hem ferah bir yatak odası dekorasyonu sağlayacak hemde yatak odasının yeterli büyüklükte olmasını sağlayacaktır.

Yatak Odası Dekorasyon Örneği

Yatak odası için gradrop, çalışma masası ve yatağın aynı renklerden uyumlu bir kombinasyon şeklinde olması gerekiyor. Halı yada kilim kullanacaksanız, mutlaka yorgan, yastık vb. ile aynı renklere yakın renklerde olmasını sağlayın. Açık renkler içermesi her zaman daha sağlıklı olacaktır. Yatak odasında kullandığınız renk tonları yatak örtüsü ve halılarınızlada uyumlu olmalıdır. Tülleriniz beyaz olmak zorunda değil. Örnek bir yatak odası dekorasyonundan gördüğüm kadarıyla perde, yastıklar ve odada bulunan çicekler yeşil renkte uyumlu olmuştu. Sizde buna benzer fikirler geliştirebilirsiniz. Yatak odasında gri ve beyaz tonlarda oldukça iyi durmaktadır. Yatak odası dekorasyonu nasıl olursa olsun, önemli olan sizin istekleriniz doğrultusunda sizi yansıtan bir dekorasyon tercih etmenizdir. Dekorasyon tercihlerinizi odanızın işlevsel olarak kullanışlı olması içinde tasarlamalısınız. Yatak odası için örnek dekorasyon modellerini sizlere sunuyoruz. Beğendiğiniz yatak odası dekorasyon örneğini uygulayabilir yada bu dekorasyon seçeneklerine benzer seçimler yapabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

 

Sponsorlu Baglantılar