ABD’de Pfizer Aşısı Yapılan Bir Sağlık Çalışanı Hastanelik Oldu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

ABD’nin Alaska eyaletinde, Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği koronavirüs aşısı yapılan bir sağlık çalışanı şiddetli alerjik reaksiyon nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

New York Times (NYT) gazetesinin isimsiz bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Alaska eyaletinde bir sağlık çalışanı, Pfizer-BioNTech aşısını olduktan sonra salı günü şiddetli biçimde alerjik reaksiyon gösterdi. Hastaneye kaldırılan kişinin şu anki durumu stabil olarak değerlendirildi.

BENZER DURUM İNGİLTERE’DE DE GÖRÜLMÜŞTÜ

ABD’li sağlık çalışanının aşıya verdiği reaksiyonun, geçen hafta İngiltere’de iki sağlık çalışanında aşıdan sonra görülen reaksiyonlara benzediği ifade edildi. Alaskalı sağlık çalışanının ilaçlara alerjisi olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

ABD’de geçen pazartesi günü yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılama başlamıştı. Pfizer-BioNTech ortaklığında geliştirilen aşı, ilk etapta sağlık çalışanları ve huzurevleri sakinlerine yapılıyor.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Türkiye ise koronavirüs aşısını Çin’den sipariş etti. Türk profesörler Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kurucusu olduğu Alman BioNTech ile ABD’li ortağı Pfizer’in bulduğu koronavirüs aşısının sipariş görüşmeleri ise henüz devam ediyor.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ