Hırvat Futbolcu Domagoj Vida: "Beşiktaş'a Söz Vermiştim"

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş’ın yeni transferi Domagoj Vida, daha fazla para teklif eden kulüpler olmasına rağmen siyah beyazlı kulübü tercih ettiğini dile getirdi.
Beşiktaş’ın Hırvat defans futbolcusu Domagoj Vida, transfer döneminde daha fazla para teklif eden kulüplerin olduğunu fakat siyah-beyazlılara söz verdiğini açıkladı.
Vida ayrıca Beşiktaş’ta mutlu olduğunu belirterek, “Bazı mutlulukların parasal karşılığı yoktur” dedi.
“ÇOK GÜÇLÜ BAĞLAR VAR BİZİM AİLEMİZDE”
Siyah-beyazlıların devre arasında kadrosuna kattığı Hırvat futbolcu Domagoj Vida kulübün aylık dergisine aile yaşamı, futbol anlayışı, hayat görüşüne dair açıklamalarda bulundu.
Hayatın en önemli şeyin ailesi olduğunu belirten Vida, “İnsani yönden de beni geliştiren insanlar onlar. Aldığım her kararda babam, annem, abim, eşim ve yakın dostlarımla konuşur, sevdiklerimden fikir alırım. Dost canlısı bir insanım ve sevdiklerime büyük bir sadakat taşırım. Babam da futbolcudur. Çok güzel anılarımız var, o ben ve abimle. Babam bizzat kendisi idman yaptırırdı bize. Daha beş yaşımdayken daha ilk denememde ‘Baba bak şimdi direği nişanlayacağım’ demiş ve ilk atışımda hedefi tutturmuştum. Daha o zamanlar babam benim iyi bir futbolcu olduğuma inanmıştı. Çok güçlü bağlar var bizim ailemizde ve onlar ile aramı hep sıcak tutarım” dedi.

“İLK GÖRÜŞMEDE HİSSETTİM”

Başkan Fikret Orman ile görüştüğü ilk anda yaklaşımından dolayı etkilendiğini söyleyen Hırvat futbolcu, “Sanırım, daha o ilk görüşmede ben kafa olarak Beşiktaş’ın bir parçası olabileceğimi hissettim. Başkanın vizyonuna hakikaten ikna oldum. Hedefleri ve bakış açıları çok net, profesyonel ve içime sinen bir ortamı bana sundular. İleriki dönemde çok iyi bir yere geleceğimize inandım” şeklinde konuştu.
“COME TO BEŞİKTAŞ DİYE BAĞIRDIKLARINDA…”
Beşiktaş taraftarlarının Kiev’deki maçlarını takip ettiğini gördüğünü söyleyen Vida, “Tribünden ‘Come To Beşiktaş’ diye bana bağırdıklarında çok mutlu oluyordum, gülümsememi engelleyemiyordum. Ama bir yandan da o anda oynadığım takıma saygısızlık gibi algılansın istemiyor, bu durumu sessizlikle geçiştirmeye çalışıyordum” ifadelerini kullandı.
“DAHA FAZLA PARA TEKLİF EDENLER OLDU AMA…”
Beşiktaş’ın yöneticilerinin iletişimi ve ilgisine kayıtsız kalamadığını açıklayan yıldız futbolcu, “İnanın daha fazla para teklif eden kulüpler oldu ama ben Beşiktaş’a söz vermiştim ve iyi ki buraya transfer oldum. Çünkü burada çok mutluyum. Bazı mutlulukların parasal karşılığı yoktur. Başkana, yöneticimiz Umut Güner’e ve teknik ekibe verdiğim söz benim için maddiyattan daha önemliydi” dedi.
“TRANSFER SÜRECİNDE 20’YE YAKIN MENAJER ARADI”
Transfer sürecinde 20 civarında menajerin kendisini aradığını açıklayan Vida, “Beşiktaş ile senin işini bitirebiliriz’ diyorlardı. Yabancı ve Türk menajerler yağmur gibi yağıyordu. Hırvat, Alman, Sırp, Türk; çeşitli ülkelerden menajerler araya girmeye çalıştılar. Bu hoşuma gitmiyordu. Ancak biz direkt face-time yoluyla Başkan Fikret Orman, Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile uzaktan da olsa doğrudan görüşerek çok net bir şekilde ilerledik. Herkes çok saygılı davranıyordu. Beni kandırmaya çalışmıyordu kimse. Beni Beşiktaş’a kazandırmak istiyorlardı. Fikret Orman çok beyefendi bir insan. Ona minnettarım” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ