Renkli Diş Teli Nedir, Diş Teli Renk Seçimi?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Dişleri yamuk ve çarpık olan kişilerin tedavisinde diş teli kullanılmaktadır. Diş teli dişlerin daha düzgün, sıralı görünmesine yardımcı olur, birbiri üstüne binmiş dişlerin yerlerine oturmasını sağlar. Bu yüzden oldukça önemli ve bir o kadarda pahalı bir tedavidir. Geçmişten günümüze kadar diş teline sıcak bakmayan insanların sayısı çoktur, telli diye dalga geçilenler bile vardır. Bu yüzden renkli diş tellerine olan rağbet artmıştır. Hem daha havalı hem de farklı görünmeyi amaçlamaktadır. Genelde çocuklar tarafından daha çok talep edilmektedir, yetişkinler gri ve saydam diş tellerini tercih etmektedir.

Diş telleri renkleri ve anlamları şu şekildedir;

Kırmızı

Tutkunun, heyecanın ve enerjinin rengi olan kırmızı diş telinde çok farklı duracaktır. Cesur insanların tercih edebileceği bir renktir, güçlü duyguları da tetikler. Ancak şu unutulmamalıdır ki, muhtemelen konuşurken herkesin gözü kayacaktır. Dikkat çekici bir modeldir. Açık tenli ve koyu renk saçlı kişilerde daha güzel duracaktır.

Siyah

Siyah diş teli çok da fazla tercih edilmez, uzaktan sanki çürükmüş izlemine neden olabilir. Ancak siyah severler bu seçimde de siyahtan vazgeçmek istemeyebilir.

Mavi

Mavi psikolojik anlamda kişiye huzur ve dinginlik vermektedir. Mavi diş telini genelde erkekler tercih etmektedir, ton olarak da en çok koyu tonlar kullanılmaktadır. Farklı tonları da kullanılırsa herkese uygun olabilir, mavi diş teli çok yönlüdür.

Pembe

Pembe cıvıl cıvıl, tatlı ve çocuksu insanların rengidir. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Her tende hoş duracaktır. Açık pembe çok da belli olmayacaktır. Diş tellerinde renkler sadece dişin tam üstünde kullanıldığı için aşırı belirgin olmaz.

Mor

Pembe gibi morda en çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kıyafetlerle olan rahat kombinasyonu yüzünden sevilmektedir. Mor çok koyu olursa siyaha benzeyebilir bu yüzden daha açık tonu kullanılabilir. Özellikle mor diş teli lastikleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Turuncu

Görüldüğü üzere her zevke göre diş teli rengi mevcuttur. Yaratıcılığı, macerayı, coşkuyu ve dengeyi temsil eden turuncu da bunlardan biridir. Turuncu aynı zamanda başarıyı temsil etmektedir, bu yüzden çalışkan insanlar sıklıkla kullanır. Özellikle koyu tenlilere daha çok yakışmaktadır.

Sarı

Sarı diş teli biraz önyargılara açık bir modeldir, çünkü yanlış kullanımla sanki kirli bir diş izlenimi verebilir. Ancak parlak, beyaz bir gülümsemeyle beraber koyu bir saçta çok hoş duracaktır. Sarı mutluluğu ve aydınlığı temsil etmektedir.

Gri

Gri diş teli sıklıkla kullanılmaktadır, metallerle aynı olduğu için fazla belirgin durmayacaktır. Diş telinizle beraber sade bir şıklık elde edebilirsiniz, diğer renklere nazaran kombinasyonu daha kolaydır. Hemen hemen tüm kıyafetlerle uyum sağlayacaktır. Ayrıca zekaya da işaret etmektedir.

Kızlar ve Erkekler İçin Öneriler

Çocuklar için farklı renklerde diş telleri tercih edebilirsiniz, daha eğlenceli duracaktır.

Bu öneriler;

  • Kızlar için mor, pembe, fuşya, kırmızı
  • Erkekler için yeşil, mavi

Çocuklar yetişkinlere göre bu konuda daha cesaretli davranacaktır.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ