ABD 3 Yıldızlı Korgeneral James Glynn’i Görevlendirdi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatını ABD Başkanı Joe Biden’ın çağrısıyla askıya aldığı konuşulurken, ABD basını dikkat çeken bir habere daha imza attı. Washington’un İsrail’in böyle bir operasyona hazır olmadığını düşündüğü için şehir savaşının zorlukları konusunda yardımcı olmak adına bölgeye üç yıldızlı Korgeneral James Glynn’i gönderdiği ifade edilen haberde, ABD’li generalin DEAŞ’a karşı özel harekat kuvvetlerine liderlik ettiğine vurgu yapıldı.

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, Gazze’ye 18 gündür bomba yağdırıyor. İsrail’in kara harekatına ne zaman başlayacağı sorusu ise dünyanın bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor.

BIDEN’IN “OPERASYONU ASKIYA AL” DEDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Dün ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’e “Operasyonu geçici bir süre askıya al” çağrısı yaptığını yazan New York Times (NYT) yine dikkat çeken bir habere imza attı.

“PENTAGON YARDIMCI OLMAK İÇİN SUBAYLAR GÖNDERDİ”

NYT, Washington’un İsrail’in böyle bir operasyona hazır olmadığını düşündüğünü ve çekinceleri olduğunu yazdı. “Yetkililer, ABD’nin İsrail’in Gazze’deki Eylem Planına İlişkin Endişelerini Dile Getirdiğini Söyledi” başlıklı haberde “Pentagon, İsraillilere şehir savaşının zorlukları konusunda yardımcı olmak için subaylar gönderdi” denildi.

ABD’den İsrail hamlesi! 3 yıldızlı Korgeneral James Glynn’i bölgeye gönderdilerKorgeneral James Glynn.

“DEAŞ’A KARŞI SAVAŞAN KORGENERAL GLYNN’E ÖZEL GÖREV”

Haberde “Pentagon, İsraillilere bir şehir savaşının zorlukları konusunda yardım etmek üzere diğer subaylarla birlikte üç yıldızlı Korgeneral James Glynn’i gönderdi” ifadesine yer verildi. Times of Israel ise ABD’li generalin DEAŞ’a karşı özel harekat kuvvetlerine liderlik ettiğini ve Irak’ın Felluce kentindeki en hararetli kentsel çatışmaların bazılarında görev yaptığını yazdı.

PENTAGON’DAN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

Söz konusu görevlendirme ABD basınına yansıdıktan saatler sonra Pentagon açıklama yapmak zorunda kaldı. Bir Pentagon yetkilisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, daha önce Axios tarafından bildirilen General Glynn’in görevlendirilmesinin Pentagon’un İsrail adına kararlar aldığı anlamına gelmediğini söyledi.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ