ABD Kiev Büyükelçiliği’nden Vatandaşlarına Uyarı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

ABD’nin Kiev Büyükelçiliği, Ukrayna’daki vatandaşlarına çağrı yaparak ülkeden hemen ayrılmaları için güvenlik uyarısı yayınladı. Uyarıda, Rusya’nın Ukrayna’daki sivil altyapıları vuracağı belirtildi.

24 Şubat’tan beri süren Rusya- Ukrayna savaşında çatışmalar Donetsk bölgesinde yoğunlaşırken, savaş Kırım’a da sıçramış durumda. Saldırılar devam ederken ABD’nin Kiev Büyükelçiliği’nden vatandaşlarına uyarı geldi.

“HEMEN UKRAYNA’DAN AYRILIN”

Açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın önümüzdeki günlerde Ukrayna’nın sivil altyapısına ve hükümet tesislerine yönelik saldırı başlatma çabalarını hızlandırdığı bilgisine sahip. Ukrayna’daki Rus saldırıları, siviller ve sivil altyapı için sürekli bir tehdit oluşturuyor. ABD Büyükelçiliği, ABD vatandaşlarını, eğer güvenli ise, özel kara taşımacılığı seçeneklerini kullanarak hemen Ukrayna’dan ayrılmaya çağırıyor” denildi.

24 AĞUSTOS UKRAYNA’NIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ

Ukrayna medyası, 24 Ağustos Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü’nde Kırım’ın bombalanmasına karşılık olacağını ileri sürdü. Ukrayna’nın Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını elde etmesinin 31. yıldönümünün kutlanacağı Bağımsızlık Günü, aynı zamanda savaşın da altıncı ayına denk geliyor.

DUGİNA SUİKASTİ YENİ CEPHE AÇTI

Öte yandan, Rusya’nın en önemli siyaset uzmanlarından olan, aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Putin’in önemli konularda sürekli olarak fikirlerine başvurduğu Aleksandr Dugina’nın kızı Dugina’nın aracına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybetmesi Rusya-Ukrayna arasında yeni bir gerilime neden oldu. Aracın Dugina’nın babası Dugina’ya ait olduğu ve asıl hedefin Dugin olduğu öne sürülürken, kızıyla birlikte bir organizasyon dönen Dugin’in son anda kızıyla araçlarını değiştirdikleri ve bu sayede suikasttan kurtulduğu iddia ediliyor.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ