“Ekrem İmamoğlu için İddianame Hazırlanıyor”

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İçişleri Bakanlığı tarafından İBB’ye başlatılan “özel teftiş” büyük tartışma yaratırken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ katıldığı canlı yayında gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Kulağına duyumlar geldiğini belirten eski AK Partili Özdağ, “Bu işi ciddiye alın bakın. Ekrem İmamoğlu ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum. Oraya kayyum atanmayacak zaten, İBB meclis üyeleri arasında seçim yapılacak” ifadesini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TELE1’de katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye ( İbb ) Başkanı Ekrem İmamoğlu için gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Özdağ, İbb’ye başlatılan özel ‘teftiş’ ile ilgili yorumlarda bulunarak şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığı’nın böyle bir durum varsa derhal İbb’ye yazı göndermesi ve bu terörle iltisaklı kişiler hakkında işlem yapması gerekir. Gönderildi mi? Hayır. Bu yapılmış olsaydı, İçişleri Bakanlığı yazı gönderseydi ve İBB bu konu hakkında bir adım atmasaydı o zaman buraya müfettiş gönderilirdi. Şimdi mesele; seçimde yapamadıklarını yapmak.”

“ÜYERİNİ KURŞUN ASKER YAPTIKLARININ BİR GÖSTERGESİ”

“Seçimde kaybettiler, İstanbul bunlar için çok önemli, bakın bu ittifak kanuni değil defakto bir ittifaktı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı ittifakı kanuni bir ittifaktı, o zaman Meclis’ten kanun çıktı ama belediye seçimlerinde bir kanun yok. Burada AK Parti ve MHP bir ittifak yaptı sonra bozuldu. İttifak yaparken milletvekilleri alkışlıyordu bozulurken de alkışladılar. Burada ne kadar bir gider tabusu oluştuğunu ve milletvekillerinin hür iradeleriyle hareket etmediklerini, partilerinin bir kışla kendi üyelerini kurşun asker yaptıklarının bir göstergesidir bu. CHP ve İYİ Parti oturdular sonra AK Parti ile MHP’de oturma lüzumunu hissettiler.”

‘Kulağıma duyumlar geliyor’ diyen eski AK Partili Özdağ: Ekrem İmamoğlu için iddianame hazırlanıyorGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ.

“İBB İLE İLGİLİ İDDİANAME YAZILDIĞINI TAHMİN EDİYORUM”

Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti’nin gayesi neydi? İstanbul ve Ankara’yı kaybetmemek. MHP’nin gayesi 3 tane belediyeyi kaybetmemekti. Adana, Mersin, Manisa’yı kaybetmemekti. Ankara ve İstanbul çok önemliydi ama bunlar kaybedildi. O günden beri operasyonlar devam ediyor. Bu işi ciddiye alın bakın. Hatta İBB ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum, kulağıma da duyumlar geliyor. Oraya kayyum atanmayacak zaten, İBB meclis üyeleri arasında seçim yapılacak. Burada hukuktan bahsetmenin anlamı var mı?”

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ