Erdoğan Dünya Devlerini Türkiye'ye Yatırım Yapmaya Çağırdı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Cumhurbaşkanı, ABD’de piyasa değeri 1.5 trilyon dolar olan küresel şirketler ve 2.5 trilyon dolarlık portföy yöneten fonlarla buluştu. İşadamlarına “Türkiye’ye yatırım yapın” çağrısında bulunan Erdoğan, “Her türlü kolaylığı sağlıyoruz” dedi

“HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLARIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in (BM) 72. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere gittiği ABD’nin New York kentinde küresel şirketler ve fonların yöneticileriyle buluştu. Erdoğan, piyasa değeri 1.5 trilyon dolar olan küresel şirketler ile dünyada 2.5 trilyon dolarlık portföyü yöneten 70’e yakın şirketin yöneticisine “Türkiye’ye yatırım yapın” çağrısında bulundu. EastWest Enstitüsü’nün ev sahipliğinde Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı koordinasyonuyla düzenlenen toplantıda Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı makamı dâhil tüm kurumlarımız vasıtasıyla ülkemizde yatırım yapmak isteyen uluslararası yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyoruz” dedi.

“YATIRIM YAPAN PİŞMAN OLMAZ”

Bilişim, ilaç, havacılık, gıda, finans ve enerji başta olmak birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların üst düzey temsilcilerinin katıldığı toplantıda Türkiye’deki yatırım ortamı, yatırım fırsatları, güncel ekonomik gelişmeler ve reformlar ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar Türkiye’de yatırım yapan hiç kimsenin pişman olmadığı mesajını verdi. Türkiye’de ekonomik göstergelerin olumlu seyrettiğini belirten Erdoğan, doğrudan yatırımların ülkeye çekilmesi için önemli reformlar yapıldığını ve bunların devam edeceğini söyledi. Fikri mülkiyet hakları konusunda yeni bir kanun çıkardıklarını anlatan Erdoğan, “Birkaç ay önce de üretim reform paketini çıkardık. Yatırımcılara çeşitli teşvik ve kolaylıklar sağladık” dedi.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ