Hastanenin Oyununu Türk Damat Bozdu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Antalya’da düşüp bileğini kıran Ukraynalı Olena Buletsa, gittiği özel hastanede röntgen ve alçı için yaklaşık 45 bin TL ödedi. Faturayı gören damadı Şeyhmus Doğan hastaneye gidip duruma itiraz etti. Hastane, olaydan bir gün sonra 850 doları hesaba geri yatırdı.

Antalya’da kızıyla pazar alışverişi yaparken bileği kırılan ve ardından özel bir hastanenin 1.650 dolar faturasıyla şoka uğrayıp yaptıkları itiraz üzerine 850 dolarını iade alan 61 yaşındaki Ukraynalı kadın, “Bu hem Türkiye hem de Ukrayna’da yaşayanlar için çok para” dedi. “Acil bakım, enjeksiyon, röntgen ve geçici alçı için bin 650 dolar aldılar” diyen talihsiz kadının kızı ise, annesinin Ukrayna’da muayene olacağını söyledi.

DÜŞÜP BİLEĞİNİ KIRDI

Olay, 4 Ağustos Cuma günü Kemer ilçesi Aslan Bucak Mahallesi Cuma pazarında yaşandı. Savaştan kaçıp Antalya’ya yerleşen Olena Buletsa (61), burada Şeyhmus Doğan ile yakın bir tarihte evlenen kızı Kateryna Buletsa’la pazar alışverişine çıktı. Kızıyla birlikte yürüdüğü sırada dengesini kaybedip yere düşen Olena Buletsa’nın bileği kırıldı. Çevredekilerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi üzerine Buletsa ambulansla özel bir hastaneye götürüldü.

ERTESİ GÜN PARANIN BİR KISMINI GERİ YATIRDILAR

Burada iddiaya göre, sadece röntgen ve alçıya 1.680 dolar (günün kuruyla 44 bin 555 TL) fatura kesildi. Buletsa ve kızı bu parayı ödeyip evlerine döndü. Faturayı gören damadı Şeyhmus Doğan hastaneye gidip faturaya hastane çalışanları ve yetkililerine tepki gösterip itiraz etti. Olaydan bir gün sonra ise 850 dolar Kateryna Buletsa’nın hesabına geri yatırıldı.

Ukraynalı hastaya röntgen ve alçı için 45 bin TL’lik fatura kesen hastanenin oyununu Türk damat bozdu

“UKRAYNA’DA ALÇI FİYATI 30 DOLAR”

Çıkan fatura karşısında halen şaşkınlığını gizleyemeyen Kateryna Buletsa da şunları söyledi: “Bir röntgen çekildi, ardından cerrah kolu ayarladı ve bir alçı uyguladı. Sonuçta doktor alçının geçici olduğunu ve ameliyat gerektiğini söyledi. Bize bin 650 dolarlık bir fatura verdiler. Operasyonun miktarını belirtmediler. Bütün bunların Ukrayna’da çok daha ucuz olacağını düşünüyorum. Alçı yaklaşık 30 dolara mal olacak ve ameliyat yaklaşık 800 dolara mal olacak. Ukrayna’da bir savaş var. Oradan kaçıyoruz. Yardım istedi ve bu hastanenin hizmetleri için çok büyük parayı ödedik. Ukrayna’da alçı fiyatı yaklaşık 30 dolar. Kısacası, acil bakım, enjeksiyon, röntgen ve geçici alçı için bin 650 dolar aldılar. Annem Ukrayna’ya gidip muayene olacak” diye konuştu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ