Gmail E-postaları Hatalı Gönderdi

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Gmail’den inanılmaz hata! Google’ın e-posta servisi Gmail’deki bir hata nedeniyle pek çok mail yanlış kişiye gidiyor! Bakın neden?
Google’ın popüler e-posta servisi Gmail’de son günlerde ortaya çıkan bir hata kullanıcılarını zor durumda bırakıyor. Kullanıcı, örneğin iş arkadaşına mail atmak istediğinde ‘To’ yani ‘Kime’ kısmına arkadaşının isminin baş harfini yazıyor ve ‘Otomatik Tamamla’ özelliği arkadaşının isminin geri kalanını tamamlıyor. Zira Gmail’in bu özelliği sayesinde kullanıcılar sıkça mail’leştiği arkadaşlarının baş harfini dahi yazarak hızlıca mail atabiliyorlar.
Business Insider’ın haberine göre bu özellikte ortaya çıkan bir hata nedeniyle sıkça mail atmadığınız arkadaşlarınıza dahi yanlışlıkla mail atabilirsiniz. Örneğin hızlıca ‘Ahmet Erkan’ ismine mail atmak isterken dikkat etmezseniz pek de görüşmediğiniz ilgisiz bir kullanıcıya ‘Ahmet Metekan’a mail gönderebilirsiniz.
gmailden-inanilmaz-hata
Google otomatik düzeltme özelliğindeki söz konusu açıkla ilgili bir açıklamada bulunmazken, kullanıcılar da şikayetlerini Twitter ve diğer sosyal medya mecralarında dile getirmeyi sürdürüyor.
Gmail’deki bu hata nedeniyle binlerce e-postanın yanlış kişiye gittiği tahmin ediliyor.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ