İstanbul'da Minibüsçüler Üzerinde Baskı Kuran Çeteye Operasyon

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’da Pendik ve Tuzla’da minibüsçüleri üzerinde baskı kurarak çok sayıda yaralama ve nitelikli yağma suçlarına karıştığı iddia edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve nakit para ele geçirildi. Örgüt lideri V.A. ve 5 farklı suçtan aranan örgüt liderinin kardeşi H.A. da yakalandı.
POLİS ŞÜPHELİLERİ TAKİBE ALDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Pendik ve Tuzla’da minibüsçüler üzerinde baskı kurarak yağma yapan grupla ilgili çalışma başlattı. Polis ekipleri çok sayıda yaralama ve nitelikli yağma suçlarına karıştıklarını belirlediği şüphelileri takibe aldı.

ÖRGÜT LİDERİ VE KARDEŞİ YAKALANDI
Polis ekipleri, iddiaya göre liderliğini V.A’nın yaptığı ‘Açıkgözler’ olarak bilinen gruba yönelik yaptığı operasyonda şebeke lideri V.A. ve 2013 yılında işlenen bir cinayetten aranan ve 5 farklı suçtan aranan örgüt liderinin kardeşi H.A.’nın da aralarında bulunduğu 24 kişiyi gözaltına aldı.
ÇOK SAYIDA SİLAH VE PARA ELE GEÇİRİLDİ
Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 5 otomatik av tüfeği, 3’ü kurusıkı toplam 5 tabanca, 206 mermi, 2 yedek şarjör ile 11 bin 95 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ