Kredi Kartı Aidatını Geri Almayı Başardı

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Kredi kartı aidatına kızan İzmir’li vatandaş hukuk mücadelesi başlattı. 50 liralık aidat için açtığı davayı kazandı, bankayı dize getirdi.
ÖNCE BANKADAN GERİ İSTEDİ
Olgun Buharalıoğlu, bir süre önce kendisinden habersiz kesilen 50 liralık kredi kartı aidatının iadesi için bankaya başvurdu. Olumsuz yanıt alan Olgun Buharalıoğlu, vazgeçmedi. Temmuz 2013’te nüfus cüzdanı fotokopisi, kredi kartı aidatının kesintisinin yer aldığı dekont ve şikayet dilekçesiyle Kaymakamlıktaki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na başvuran Buharalıoğlu, beklemeye başladı.
KISA SÜREDE KARAR ÇIKTI
Bir ay içinde karar çıktı. Buharalıoğlu’nun haklı olduğu ve aidatın geri ödenmesi gerektiği belirtildi.
kredi-karti-aidatini-geri-aldi
BANKA ÖDEMEYİNCE İCRAYA BAŞVURDU
Kararla birlikte tekrar bankaya başvuran Buharalıoğlu, verilen cevapla tekrar şaşkınlık yaşadı. Bankayla yaşadığı sorun yüzünden hesabını kapatan Buharalıoğlu’na, hesabı olmadığı gerekçesiyle elden ya da başka bir banka üzerinden ödeme yapılamayacağı söylendi. Aidatı almak için aynı bankada tekrar hesap açmak istemeyen Buharalıoğlu 50 lira masraf yaparak, kararla birlikte Karşıyaka 1’inci İcra Dairesi’ne başvurdu. Daire, ödeme yapılmaması üzerine icra takibi kararı aldı. Bunun üzerine bankaya ihtar çeken Olgun Buharalıoğlu, amacına ulaştı.
MASRAFIYLA GERİ ALDI
Banka, Olgun Buharalıoğlu’nun başka bir bankadaki hesabına masrafıyla birlikte kredi kartı aidatını yatırdı. İcra ve kart aidatı için bankadan toplam 100 lira alan Olgun Buharalıoğlu, kendisiyle aynı sorunu yaşayanlara, işin peşini bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ