Twitter Resmen Elon Musk’ın

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını kişisel sosyal medya hesabından resmen duyurdu. Dünyanın en zengini olan milyarder iş insanı ilk açıklamasında reklam verenlere seslenerek, “Daha fazla para kazanmak için değil, insanlığa yardım etmek için yaptım” dedi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan yapan Musk bir de “Sevgili Twitter Reklamverenleri” başlıklı bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, Twitter’ı satın alma sebebine ve reklamlarla ilgili ne düşündüğüne dair çok sayıda spekülasyonun olduğuna dikkat çeken Musk, bunların çoğunun yanlış olduğunu belirtti. Musk, geleneksel medyanın, maddi getiri beklentisiyle kutuplaşmayı körüklediğini ancak bunu yaparken diyalog şansını kaçırdığını ifade etti.

“PARA İÇİN ALMADIM”

Bu nedenle Twitter’ı aldığını kaydeden Musk, “Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. İnsanlığa yardım etmek için yaptım.” dedi.

HİSSELER YENİDEN YÜKSELDİ

ABD basınında yer alan haberlerde, Musk’ın sosyal medya platformunu satın alma işlemi için yaklaşık 13 milyar dolarlık finansmanı sağlayan bankaların kredi anlaşmasına son şeklini vermeye hazırlandığını bildirilmişti. Twitter hisseleri bu haberin ardından 53,18 dolara kadar yükselerek Musk’ın 54,20 dolarlık alım fiyatına yaklaşmıştı. Musk, Nisan ayında Twitter’a hisse başına 54,20 dolar fiyat vermişti ve bu da toplam 44 milyar dolarlık bir satış anlamına geliyordu.

TEMMUZDA ANLAŞMAYI FESHETMİŞTİ

Musk Temmuz ayında, platformdaki bot hesapların Twitter’ın iddia ettiğinden fazla olduğuna yönelik kaygılarını gerekçe göstererek satın alma anlaşmasını feshettiğini açıklamıştı. Şirketin piyasa değeri yüzde 6 azalmış, T?witter hem suçlamaları reddetmiş hem de satış anlaşmasını tamamlaması için Musk’ı mahkemeye vermişti. T?araflar daha sonra anlaşmaya varmışlardı.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ