Akvaryumunuzda Dalga Motoru Su Seviyesinin Ne Kadar Altında Olmalı?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Dalga motoru balıkların sağlıklı şekilde yaşaması için en önemli detayların başında gelir. Akvaryumda dalga motoru su seviyesini doğru şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Dalga motorlarının esas işlevi akvaryumun dibine kalmış olan pisliklerin hareket etmesi ve tek bir alanda birikmemesidir. Aksi halde akvaryumun dibi başta olmak üzere tüm alanları yosun tutar. Dalga motorunun akvaryum yapısına ve formuna uygun bir güçte olması önemlidir. Özellikle dipte yer alan balık dışkılarının sump alanına doğru hareket etmesi için dalga motorunun kullanımı oldukça önemlidir. Dalga motorunu bu sebeple dibe en yakın konumlarda bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kafa motoru da kum altında olan akvaryum ve balıklar için zararlı artıkların da temizlenmesine destek olmaktadır. Suyun hareketlendirilmesi için dalga motorları oldukça önemlidir. Dalga motoru sayesinde akvaryumda biyolojik denge sağlıklı şekilde elde edilir.

Dalga Motoru Çeşitleri

Dalga motoru çeşitleri kullandığınız akvaryum çeşidine göre değişmektedir. Öncelikli olarak hangi dalga motorunun sizin için uygun olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Şayet kullandığınız akvaryum çeşidi deniz akvaryumu ile akvaryumun hacim ve boyutuyla beraber dalga pompasının debisi de buna uygun olarak hazırlanmalıdır. Evcilal olarak sitemiz üzerinden farklı ebatlarda dalga motoru çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi oranlarda akvaryum dalga motoru kullanmanız gerektiğine ise mercan türüne göre de karar verebilirsiniz. Akvaryum içinde doğru su sirkülasyonu sağlandığından emin olmak için suyun akvaryumda dairesel şekilde gezmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu ipucuna özellikle dikkat ederek akvaryumunuz için en doğru motor dalgası oranına karar verebilirsiniz. Aşırı güçlü motor, balıklar için sağlıksız bir yaşam alanı oluşturmasına yol açacaktır. Bundan dolayı da akvaryum dengesi için titiz davranmanız oldukça önemlidir. Sitemiz üzerinden farklı akvaryum çeşitlerine göre sizin için en doğru dalga motoru çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Hangi dalga moturunu kullanmanız gerektiğine karar verememeniz durumunda bizlere ulaşabilirsiniz.  Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Başarılı bir dalga oranı yaratmak için akvaryum içindeki suyun hareketi dairesel olmalıdır. Bu detaylar dikkat ederek sizin için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Dalga Motoru Fiyatları

Dalga motoru fiyatları için tercih edeceğiniz motor çeşiti belirleyici olmaktadır. Sitemiz üzerinden en uygun fiyatlara dalga motoru çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 

Sponsorlu Baglantılar
Diğer Haberler